У Міністерстві охорони здоров'я України відбувся круглий стіл на тему: "Медичні, соціальні, психологічні та духовні аспекти штучного переривання вагітності".
Як повідомив РІСУ учасник круглогу столу референт з соціальних питань Патріархії УГКЦ. о.Андрій Нагірняк, Українську Греко-Католицьку Церкву представляв також отець-доктор Ігор Бойко, декан філософсько-богословського факультету УКУ.
На думку отця-доктора Ігора Бойка, піднімати сьогодні питання про цінність і гідність людського життя та розуміти його як дар, є одним із пріоритетів. "Настав час, щоби ми спільно призадумалася над питанням відповідальності за довірене нам життя і над пошануванням його гідності від моменту зачаття до природної смерті", – наголосив отець Ігор.
За останні десять років кількість абортів в Україні зменшилась у 6 разів, хоча у 2006 р. було здійснено за бажанням жінки біля 200 тис. абортів і їх рівень ще значно перевищує рівень таких в країнах Європи (в середньому 5,0 на 1000 жінок репродуктивного віку, в Україні - 16,6 на 1000 жінок репродуктивного віку у 2008 р.). Тому на сьогодні це питання є пріоритетним у вирішенні проблем репродуктивного здоров'я.
Згідно з даними офіційної статистики, в Україні у 2008 році було зроблено більш ніж 150 тисяч абортів. Україна має високий рівень застосування практики штучного переривання вагітності, що є окремою проблемою в умовах демографічної кризи в Україні. За даними Держкомстату на 1 січня 2009 року чисельність населення в Україні становила 46 143 тис. осіб. Згідно з прогнозом демографічного розвитку України на період до 2050 року, розробленого фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН, очікується, що до цієї дати населення України може скоротитися до 36 млн. осіб.
Аборт – це один із найбільш значних чинників розладу здоров'я жінки: безпліддя, невиношування вагітності, запальні хвороби статевих органів, порушення менструального циклу. Штучне переривання вагітності і пов'язані з ним ускладнення призводять майже до кожної десятої втрати у показнику смертності, пов'язаної з вагітністю та пологами. За офіційними статистичними даними понад 43000 жінок страждають безпліддям і понад 10000 чоловіків. Післяабортні ускладнення негативно впливають на репродуктивне здоров'я жінок.
Як зазначалося під час круглого столу, основною стратегією є здійснення заходів щодо попередження штучного переривання вагітності шляхом пропаганди здорового способу життя, поширення інформації про природні методи розпізнавання плідності, створення цілісної системи консультування та соціального супроводу жінок, з метою сприяти збереженню кожної вагітності.
Консолідація зусиль усіх суспільних інститутів, в тому числі релігійних організацій, щодо зниження абортів шляхом їх попередження та виховання високої моралі членів суспільства дасть змогу досягти спільної мети.