Міністр оборони Михайло Єжель підтримує ідею введення служби військових священиків в армії. Про це він сказав 30 березня під час брифінгу в Будинку Уряду.
КИЇВ – Міністр оборони Михайло Єжель підтримує ідею введення служби військових священиків в армії. Про це він сказав 30 березня під час брифінгу в Будинку Уряду, повідомляє Інститут релігійної свободи.
"Якщо військове духовенство прийде в армію – це буде правильно", – сказав Михайло Єжель.
Міністр також виступив за поновлення інтенсивної роботи з патріотичного виховання молоді.
Слід зауважити, що у питанні співпраці держави з релігійними об'єднаннями у сфері духовної опіки військовослужбовців Україна залишається однією з небагатьох країн, де інститут військового капеланства залишається нормативно неврегульованим. Зокрема остання XXI Міжнародна конференція військових капеланів зібрала на початку лютого у Мадриді 150 учасників з 37 країн світу, в яких у різний спосіб передбачена діяльність військових священників (капеланів). А в армії США солдатів опікують капелани 120 релігійних конфесій.
В Україні душпастирська опіка військовослужбовців здійснюється в межах чинного законодавства, але поки без офіційного визначення статусу військових капеланів. Однак з квітня 2009 року при Міноборони України за участі представників 7 конфесій створена Рада у справах душпастирської опіки, яка цього року приступила до підготовки проекту Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України.
Капелани в армії відправляють богослужіння, хрестять, сповідають та надають духовну опіку військовослужбовцям та членам їх родин, а також організовують проведення церковних свят, відроджують храми на території військових частин.
Запровадження військового капеланства в Україні має на меті більш повноцінне задоволення духовних потреб військовослужбовців та реалізацію їх конституційного права на свободу віросповідання.