Члени комісії Мінкульту перевірили житлові корпуси монахів у Києво-Печерській лаврі – пам’ятку Національного значення – корпус 56 та дві пам’ятки місцевого значення – корпуси 54 та 57. Приміщення у задовільному стані, а хто там насправді живе – ще будуть з’ясовувати.
Про це повідомляє Великий Київ.
Сьогодні представники УПЦ МП також не заважали роботі членам комісії Мінкульту з приймання-передачі державного майна. Вони були присутні при перевірці та взяли із собою ченців-стрімерів, які знімали роботу членів комісії, повідомляє.
За словами в. о. директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максима Остапенка, корпуси працюють як готель для ченців та вірян УПЦ МП, які кожного дня влаштовують молебень під парканом лаври.
Комунальні платежі за готельний комплекс монастир сплачує за пільговими тарифами.
“Ми бачили чисельні провокації. Відповідно треба розуміти, що ці люди не зашкодять пам’ятці, не створять якісь протиправні дії. Я думаю, комісія як раз буде це питання розглядати (хто ці люди, – ред.). Тобто, на підставі чого, приміщення, яке виділялось саме під проживання монахів зараз використовується для учасників молитовного стояння. Тобто, це фактично пільговий готель для тих, хто приїхав у Київ і хоче пожити у центрі Києва”, – розповів він.
Членкиня комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яна Томин після перевірки повідомила, що приміщення знаходяться у задовільному стані.
“Ми провели повне обстеження, технічний стан задовільний цих приміщень. Сьогодні представники монастиря не вчиняли ніяких перешкод для того, щоб ми могли працювати. Все було не просто і складно, але принаймні сьогодні у нас була така взаємодія, яка дала нам можливість це все зробити у спокійному технічному режимі. В одному корпусі, це 56-й – живуть ченці й так само монахині. А у двох інших корпусах, на скільки я зрозуміла, також частково живуть монахи і паломники”, – розповіла Томин.
Наразі приміщення не опломбовані, адже там проживають монахи та учасники молитовного стояння під парканом лаври з різних областей України.
В одному з корпусів також працює кафе, де можна придбати напої, бутерброди, салати та гарячі страви, які готує кухар. За словами касирки, гроші з торгівлі вони передають у монастир.
Додамо, загалом члени комісії Мінкульту перевірили вже 11 приміщень Києво-Печерської лаври. 25 квітня було перевірено 48 та 43-й корпуси Києво-Печерської лаври. 20 квітня стало відомо про чотири перевірених та опломбованих корпусів – 37, 37-А, 112 й матеріальний склад, 21 квітня були перевірені ще два корпуси – 39 та 44-й.
Стосовно 112-го корпусу члени комісії зафіксували злочин за ст. 298 ККУ “Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”.
У разі уникнення перешкод з боку представників УПЦ МП – комісія завершить роботу через два місяці.
Також, представники комісії Мінкульту до сьогодні не можуть потрапити до 111-го корпусу Лаври – чоловічого монастиря УПЦ МП. Їм не дозволяють це зробити ченці цього монастиря, намісником якого є Павло Лебідь.