Мін'юст Росії вніс збірку висловів пророка Мухаммеда до екстремістського реєстру

31.08.2022, 16:24
Світові
Мін'юст Росії вніс збірку висловів пророка Мухаммеда до екстремістського реєстру - фото 1
Міністерство юстиції Росії внесло до реєстру екстремістських матеріалів три ісламські твори - "Сахіх аль-Бухарі", "Тлумачення священного Корану" з коментарями Абд ар-Рахмана ас-Сааді та книгу "Булуг аль-Марам".

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Уточнюється, що екстремістськими визнані конкретні видання цих творів, за винятком сур, аятів і цитат з Корану, що містяться в них. У "Тлумаченні Корану" Абд ар-Рахмана ас-Сааді екстремістським визнано перший том тритомного видання. Підставою для внесення до Реєстру Мін'юсту стало рішення Верховного суду Татарстану.

"Сахіх аль-Бухарі" – це збірка хадісів, тобто переказів про слова та дії пророка Мухаммеда, складена у IX столітті ісламським богословом Мухаммадом аль-Бухарі.

Прес-секретар Асамблеї чеченців Європи Шаміль Албаков, який має ісламську освіту, зазначив у коментарі Кавказ. Реалії, що "Сахіх аль-Бухарі" є другою за значимістю книгою достовірних священних текстів (після Корану). "Заборонити цю книгу – як заборонити весь іслам", – наголосив Албаков.

"Булуг аль-Марам" – також збірка хадісів, на які спирається шаріатське право, є найважливішою працею з ісламської юриспруденції. За словами Албакова, на обидві ці книги "спираються імами духовних управлінь, у всіх проповідях використовують звідти цитати".

За даними порталу IslamNews, позов розпочався в 2017 році, коли у громадянина, який в'їхав у Росію, була вилучена ісламська література. У 2018 році районний суд у Татарстані відмовив Приволзькій транспортній прокуратурі у визнанні книг екстремістськими, проте після звернення частково задовольнив вимоги прокуратури.

Відповідач має намір оскаржити рішення в касаційній інстанції, оскільки, згідно з проведеною на його замовлення експертизою, визнані екстремістськими твори не збуджують у читачів почуття ворожнечі за расовими, соціальними, національними чи релігійними ознаками.

2019 року суд у Самарі за заявою прокуратури визнав екстремістським перший том тритомного видання "Тлумачення священного Корану" з коментарями Абд ар-Рахмана ас-Сааді.