Місто релігійних спільнот: адвентисти в Івано-Франківську

24.10.2020, 10:00
Місто релігійних спільнот: адвентисти в Івано-Франківську - фото 1
З-поміж різних нетрадиційних віросповідань міста, про які ми вже писали, не можемо не згадати про Церкву Адвентистів Сьомого Дня.

Джерело: Вежа

Християнська протестантська конфесія, що будується на вивченні Біблії. На території України вперше про адвентистів згадується ще в 1860-х роках. У Західній Україні першу групу адвентистів заснував польський дворянин Міхал Беліні-Чеховський. Після розчарування в римо-католицькій церкві, Міхал приєднався до двентистської групи в США, вчення якої в 1867 році привіз у Чернівці.

Основне вчення адвентистів міститься в 28 доктринах. Адвентисти вірять в друге пришестя Христа. Вважають, що ця подія вже наближається, тому необхідно жити відповідно до Слова Божого. Щодо безсмертя душі, то це вчення адвентисти заперечують, як і існування пекла та раю.

Нелі 33 роки і ще в дитинстві вона вперше побувала в Церкві Адвентистів Сьомого Дня. Попри це разом із сім’єю відвідувала православну церкву. Вже у дорослому віці відчула бажання стати адвентисткою.

Неля: «Вперше я познайомилась із церквою адвентистів сьомого дня десь у першому класі. Мене та інших дітей запросили представники цього віросповідання у дитячий клас. Там ми вивчали біблійні історії, співали, вчили вірші. Не пригадаю скільки часу я відвідувала дитячий клас, але малою завжди туди ходила. Коли подорослішала – припинила відвідувати».

Місто релігійних спільнот: адвентисти в Івано-Франківську - фото 60453

Сім’я не одразу підтримала Нелю в такому виборі, але все ж з часом прийняла прагнення дочки вивчати Біблію.

Неля: «В мене православна сім’я, тож деякий час відвідувала з мамою православну церкву. Зізнаюсь, особливого потягу я не відчувала. Натомість мама була проти, щоб я ходила в Церкву Адвентистів Сьомого Дня. Тож певний час я зовсім не відвідувала релігійні будівлі.

З плином часу я відчула бажання піти до церкви, це як поклик душі. Не роздумуючи я стала адвентисткою. Так я придбала Біблію і почала досліджувати Слово Боже. Вже у 27 років прийняла хрещення.
Це відбувалось у річці, хоч можна проводити і в басейні. Пастир церкви повністю опускає людину у воду. Такі дії символізують очищення і бажання жити по-новому з Христом
».

Для адвентистів обряд хрещення є Божим повелінням. Цим людина засвідчує віру в смерть і воскресіння Христа. Віруючий занурюється у воду при хрещенні й виконує обряд поховання та воскресіння, починає нове життя. Ще одним обрядом є Господня вечеря. Це спільне прийняття тіла та крові Ісуса, перед яким відбувається служіння ногомиття.

Неля: «Рішення людини жити згідно Божого Слова не приходить за один день. Це стається тоді, коли людина вчиться, молиться, відчуває, що грішна і усвідомлює, що без Бога її життя марне. Так було зі мною».

В адвентистів святий день – субота. Вважають, що згідно Біблії Бог наказав святкувати суботній день і жодної згадки про заміну Господнього дня на неділю.

Неля: «Богослужіння в ЦАСД відбувається у суботу. Воно зовсім відрізняється від, наприклад, православного. Субота починається із заходом сонця в п’ятницю і завершується заходом сонця. До цього часу я намагаюсь впоратись з хатньою роботою, щоб в суботу цим не займатись».

Оскільки Неля раніше відвідувала православну церкву, має можливість порівнювати процес богослужіння. Зізнається, вони дуже відрізняються. Та й інтер’єр церкви не схожий на той, що в православних чи греко-католицьких.

Неля: «Богослужіння складається з двох частин. Спочатку ми проходимо урок суботньої школи, тобто говоримо на ті теми, які виникають в нас протягом читання нашого посібника. Потім перерва і друга частина – проповідь пастора. Найбільше мене вражають слова наставника та спів зі сцени».

Місто релігійних спільнот: адвентисти в Івано-Франківську - фото 60454

Сім’я Нелі живе за двома віровченнями. Чоловік – православний, а Неля – адвентистка. Втім, це аж ніяк не впливає на сімейні стосунки. Кожен не тільки дотримується своєї віри, але підтримує другу половинку у власному виборі.

Неля: «Вінчалась я в православній церкві, бо чоловік дотримується цього віросповідання. Дитину теж там хрестили. В моїй сім’ї немає непорозумінь стосовно віри. Ми підтримуємо одне одного. До речі, моя молодша сестра теж прийняла хрещення в ЦАСД, тож ми – адвентистки».

Цікаво, представники Церкви Адвентистів Сьомого Дня не служать за власним бажанням у збройних силах, а під час обов’язкової військової служби просять надати право служби без зброї, – так рекомендує діяти церква.

Адвентисти покликані зберігати свої дії, почуття та думки у відповідності з біблійними принципами. Також віровчення радить утримуватись від паління, алкоголю і зловживання ліками.

Неля: «Принципи адвентистів не суперечать Біблії. Ми робимо все те, що описано в 10-ти Заповідях. Я щаслива, що знайшла Христа, який веде до вічного життя».