Митрополит Борис Ґудзяк подарував Зеленському книгу свого улюбленого автора

Митрополит Борис Ґудзяк подарував Зеленському книгу свого улюбленого автора - фото 1
Митрополит УГКЦ Борис Ґудзяк взяв участь у зустрічі української громади США у Нью-Йорку з Володимиром Зеленським.

Про це владика Борис написав у себе на Фейсбуці.

За словами митрополита, президент виступив з промовою та вручив державні нагороди представникам громади

"Формат зустрічі не передбачав питань-відповідей, проте все ж випала нагода, щоб подарувати Президентові України та Першій Леді книгу "Українські Щоденники" о. Генрі Ноуена, який був моїм другом і наставником і глибоко вплинув на формування підвалин, на яких постав теперішній Український Католицький Університет", - зазначив єрарх УГКЦ.

"Саме вчора була 25-та річниця відходу о. Генрі до дому Отця", - додав він.

Нагадаємо, митрополит УГКЦ Борис Ґудзяк після онлайн-лекції в НУ «Києво-Могилянська академія», відповідаючи на питання студентів, назвав книги, які слід прочитати. Насамперед - це Святе Письмо, яке владика Борис порадив почати з Євангелія від Марка. Потім - Шевченко і Генрі Ноуен.

"Я вам запропоную одного такого автора, який мав великий вплив у моєму житті. Це Генрі Ноуен. Видавництво "Свічадо" видало його книжку, яка називається "Повернення блудного сина". Це духовна рефлексія про притчу Христову, про стосунки між батьком і двома синами. Ви цю притчу мабуть знаєте. Рембрандт присвятив їй одну з своїх найбільш зрілих картин вже в такому похилому віці, сам переживши різні родинні трагедії. І отець Генрі на підставі цієї притчі і картини Рембрандта, яка є в Петербурзі, задумується над своїм особистим духовним життям і над духовним життям сучасної людини", - сказав студентам владика Борис.

Генрі Ноуен – знаний у всьому світі проповідник, автор багатьох відомих книжок на духовну тематику, професор та душпастир. Він відвідував Україну двічі – у 1993 та 1994 роках. Ці візити мали вагомий вплив на розвиток спільнот «Віра і Світло» та «Лярш» в Україні, які підтримують людей з неповносправністю, а також інших мирянських ініціатив.

Книга Генрі Ноуена «Українські щоденники», яку митрополит УГКЦ подарував Зеленському, складається з особистих записів отця Генрі, які він вів під час двох подорожей до України. Це глибокі і зворушливі роздуми про Україну і українців, які сьогодні приходять до читача завдяки братові отця Генрі – Лаурентові Ноуену.