Митрополит Черкаський УПЦ МП Феодосій Снігірьов вважає, що кримінальні справи проти нього порушили через донощиків - колишніх священнослужителів Московського Патріархату, яких він заборонив у служінні.
Про це він сказав у своєму відеозверненні, повідомляє Православная жизнь.
"Справа була порушена за доносами низки людей, як сказано потерпілих та свідків. Що це за донощики? Нічого нового. Це колишні священнослужителі Черкаської єпархії Української Православної Церкви, які пішли з нашої Церкви і були заборонені мною у священнослужінні або за розкол, або за аморальну поведінку. Саме вони виступили як знаряддя в руках гонителів Церкви, як виконавці політичного замовлення", - заявив він.
Митрополит Феодосій повідомив, що слідчі дії закінчено, його ознайомили матеріалами кримінальної справи. Це сім томів, де викладено інтерв'ю, які він давав упродовж останніх 10 років.
"Звісно, там багато критики Київського Патріархату, а згодом ПЦУ, багато критики подій та явищ, які призвели до того, що ми маємо зараз – гонінь на Церкву", - зізнався єрарх Моспатріархату.
Митрополит Феодосій і далі вважає себе невинуватим.
"Вся справа сфабрикована. Там немає нічого такого, за що насправді можна було б притягнути до відповідальності людину. Політичне замовлення, без жодних сумнівів", - робить висновок митрополит.
Нагадаємо, 6 квітня 2023 року Служба безпеки України повідомила митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію про підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). 12 квітня Соснівський районний суд м. Черкаси обрав архиєрею запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт на 60 діб з обов'язковим носінням електронного браслета.
Прокурори вже передали до суду обвинувальний висновок у справі єрарха.
За даними слідства, керівник єпархії у своїх публічних висловлюваннях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань, розпалюючи міжрелігійну ворожнечу на користь країни-агресора.
Крім того, після російського вторгнення під керівництвом митрополита було оновлено офіційний сайт єпархії за шаблоном православних інтернет-ресурсів держави-агресора, а також додано гіперпосилання, за якими можна було переходити на сайти РПЦ.
Священнослужитель забезпечував систематичне розміщення інформаційних матеріалів з наративами Московського Патріарха Кирила і закликами до об’єднання Церков та суспільства задля перемоги Росії. Зміст публікацій містив ознаки виправдовування, заперечення та визнання правомірною збройної агресії РФ проти України.