Митрополит Епіфаній зустрівся з представниками громад Київщини, які приєдналися до ПЦУ

12 серпня, 09:20
Православні
Митрополит Епіфаній зустрівся з представниками громад Київщини, які приєдналися до ПЦУ - фото 1
Митрополит ПЦУ Епіфаній 11 серпня 2022 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з представниками релігійних громад Київщини, які на загальних зборах прийняли рішення послідувати Томосу про автокефалію і долучитися до Православної Церкви України.

До Предстоятеля завітали настоятель та представники громади Святителя Миколая Чудотворця села Мартусівка Бориспільського району Київської області.
У зустрічі також взяли учать секретар Київської єпархії протоієрей Михаїл Лесюк та благочинний Бориспільського благочиння протоієрей Ігор Марцін.

За повідомленням сайту ПЦУ, Митрополит Епіфаній подякував громаді за прийняття важливого рішення, побажав наснаги й Божого благословення і вручив настоятелю – священику Валентину Верповському антимінс, служебник та іменну єпітрахиль.

«Попри міфи, які намагаються розповсюджувати, немає ніяких справжніх, чи то канонічних перепон, щоби бути разом в єдиній помісній Православній Церкві. І ви показали хороший приклад втілення цього на практиці. Тож нехай Господь надихає вас і дає сили на подальші добрі звершення задля нашої єдності й наближення перемоги над російським агресором», – сказав першоєрарх.

Окрім того, Митрополит Епіфаній зустрівся з представником громади святого архистратига Михаїла села Михайлівка-Рубежівка Бучанського району Київської області Миколою Дворником. Він розповів Предстоятелю, що переважна більшість громади (понад 75%) висловилася за долучення до Православної Церкви України.

11 серпня 2022 року очільник ПЦУ прийняв у Митрополичому домі представників громади Покрову Божої Матері села Требухів Броварського району Київської області, яка прийняла рішення про входження у юрисдикцію Православної Церкви України.

Митрополит Епіфаній зустрівся з представниками громад Київщини, які приєдналися до ПЦУ - фото 97689

Митрополит Епіфаній обговорив з присутніми триваючий повномасштабний російський напад і міжконфесійну ситуацію. Окрім того, гості розповіли Його Блаженству, що попри намагання опонентів розповсюдити неправду, волевиявлення громади відбувалося мирно, цілковито добровільно й на законних засадах.

«В цей непростий час випробувань війною ми як ніколи повинні гуртуватися. Бо коли ми єдині, то можемо впевнено долати перепони. Шлях правди є вузьким, тернистим і складним, але разом та з допомогою Божою ми його неодмінно здолаємо», – зазначив Митрополит.

Додамо, що з 24 лютого 2022 року в безпосереднє керівництво Митрополита Епіфанія перейшли вже понад 120 громад.