У Гарнізонному храмі ПЦУ стартував проект з духовної та культурної підтримки бійців

08 травня, 11:50
Суспільство
У Гарнізонному храмі ПЦУ стартував проект з духовної та культурної підтримки бійців - фото 1
Гарнізонний храм ПЦУ на честь святителя Миколи Чудотворця, що на території Національного музею народної архітектури та побуту України має дивовижну історію створення та порятунку.

Він був зведений у XVIII столітті у селі Городище Менської міської громади, що на Чернігівщині. Деревʼяний козацький храм Святого Миколая — одна з найцінніших святинь козацької доби українського деревʼяного бароко. На стінах храму унікальні автентичні ікони, біля вівтаря — прапори всіх родів військ ЗСУ. Про це повідомляє «Вечірній Київ».

«Це козацький храм з Чернігівщини, села Городище. За радянських часів він був практично зруйнований. Ми прийняли рішення і залучили велику команду конструкторів, архітекторів, щоб відновити ту екокультуру, що була. Таких ікон, що всередині, в Україні майже не залишилось» — розказує Тарас Довгий, меценат храму.

Саме його зусиллями храм був врятований від знищення, перевезений до Національного музею народної архітектури та побуту України та відновлений.

«Плануємо у тісному контакті поспілкуватися з військовими, поспівати їм наших народних пісень. Отаке просте спілкування вояків з артистами та відомими артистами, на нашу думку, дасть хлопцям заряд духовних сил, підтримає їх.

Це не перший наш мистецький проєкт. Ми працюємо в місцях ведення бойових дій з 2016 року і знаємо, що така робота дуже потрібна», — наголосив Максим Добролюбов, художній керівник проекту «Теплий Великдень».

«Дуже символічно, що в цьому стародавньому православному храмі, в якому більш ніж 200 років тому молилися наші славетні пращури — козаки, сьогодні знову підноситься до неба молитва за Україну, її народ та військо», — говорить Борис Кутовий, військовий капелан, настоятель Гарнізонного храму Православної Церкви України.

За сприяння храму надається допомога медичним закладам на прифронтових територіях. Також впроваджено низку культурних проєктів.

Один з них — «Теплий Великдень» стартував прямо на свято Пасхи, одразу після святкового богослужіння.

«Основна мета проекту — підтримати наших хлопців на передовій, зігріти їх серця родинним теплом. Саме тому проєкт має таку назву. Саме тому до бійців приїдуть артисти, в тому числі й відомі. Приїдуть просто, без піару, без зайвої помпезності. Поспілкуються, виступлять перед ними по-теплому, по-домашньому. А перший виступ для військових вже відбувся саме на Великдень — прямо в нашому храмі, — додав військовий капелан Борис Кутовий.