Митрополит Іларіон вважає головною трагедією XX століття розпад Російської імперії

Митрополит Іларіон вважає головною трагедією XX століття розпад Російської імперії - фото 1
У Російській Православній Церкві висловили думку, що, хоча розпад СРСР став катастрофою для багатьох співвітчизників, проте головною трагедією для країни став розпад Російської імперії, що стався значно раніше.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"На мою думку, справжньою трагедією, яка визначила інші трагедії XX століття для нашої держави, був розпад Російської імперії", - сказав глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон.

Митрополит РПЦ не вважає Росію тюрмою народів.

"Росія була на піку свого економічного розвитку, вона була однією з країн світу, що найшвидше розвиваються. Все це було перекреслено, коли до влади прийшли більшовики. А що за цим було – ми добре знаємо: революція, червоний терор, великий терор, масові репресії, розкулачування, розказування, гоніння на Церкву та багато інших лих, які спіткали наш народ", - зазначив митрополит.

Він визнав, що і розпад СРСР для мільйонів людей став катастрофою, насамперед для тих росіян, які опинилися за межами своєї Батьківщини. "Ми бачимо, що вже 30 років триває поступовий і досить масовий вихід російських людей із суміжних держав, що колись входили до єдиної держави, і це велика трагедія для людей, це велика трагедія для сімей", - вважає представник Церкви.

У той же час, говорячи про катастрофу Радянського Союзу, митрополит зізнався, що в нього, як і у багатьох віруючих людей, спогади про СРСР пов'язані у тому числі й з тим, що за радянських часів державною владою насаджувався атеїзм.

"Я вважаю, що це було не просто помилкою радянської влади, а це було злочином перед російським народом", - сказав він.