Митрополит Луганський УПЦ МП та настоятель чоловічого монастиря з Мелітополя у Кремлі взяли участь у проголошенні незаконної анексії

30 вересня, 19:14
Суспільство
Митрополит Луганський УПЦ МП та настоятель чоловічого монастиря з Мелітополя у Кремлі взяли участь у проголошенні незаконної анексії - фото 1
Митрополит Луганський та Алчевський УПЦ Пантелеймон (Поворознюк) взяв участь в оголошенні незаконної анексії Російською Федерацією Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей. Присутність Пантелеймона у кремлівському палаці була помічена під час прямої трансляції.

Про це повідомляє LB.

Сану митрополита Луганського тодішнього архиєпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеймона предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій удостоїв у червні 2019 року. На той час його нова єпархія вже була розташована на окупованій Росією території Луганської області.

Пантелеймон відомий своєю співпрацею з ватажками "ЛНР". Він допомагав російським загарбникам виправдовувати їхнє вторгнення в Україну. А у травні, відповідно до інформації з відкритих джерел, взяв участь у "міжнародній конференції «Традиційні релігії Донбасу – проти екстремізму та неонацизму»", що проходила на окупованій території.

Крім того, у кремлівському палаці також був помічений настоятель Свято-Саввинського монастиря міста Мелітополя архимандрит Іоанн (Прокопенко), що входить до запорізької єпархії УПЦ. Раніше агітував за "якнайшвидше проведення референдуму про приєднання до Росії".

Архимандрит Іоанн (УПЦ) - фото 100058
Архимандрит Іоанн (УПЦ)

Hа оголошенні незаконної анексії був відсутній Патріарх Кирил. Він, за даними російських ЗМІ, захворів на ковід. Замість нього на збори прийшов керівник справами Московської Патріархії митрополит Деонісій (Порубай).

митрополит Деонісій (Порубай). - фото 100057
митрополит Деонісій (Порубай).