Митрополит Онуфрій на "антиварфоломієвській" конференції у Києві поставив під сумнів першість Вселенського Патріарха

Митрополит Онуфрій на "антиварфоломієвській" конференції у Києві поставив під сумнів першість  Вселенського Патріарха - фото 1
УПЦ МП в Свято-Успенській Києво-Печерської Лаврі проводить Міжнародну науково-практичну конференцію. Серед тем – "соборність Церкви" та “криза у світовому православ’ї, спричинена діями Константинопольського Патріархату в Україні”.  У вступній промові Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій з подачі Москви дозволив собі поставити під сумнів  першість Вселенського Патріарха.

Промову Онуфрія поширив офіційний сайт УПЦ МП.

"Сьогодні ми бачимо, що і у Православній Церкві її соборний устрій опинився під загрозою. Константинопольський Патріархат усе голосніше говорить про свої особливі права та намагається одноосібно вирішувати найважливіші питання церковного життя. Сáме уявлення Константинопольської Церкви про свій особливий статус є першопричиною тієї важкої кризи, в якій сьогодні опинилося усе Світове Православ’я.

Нас сьогодні найбільше непокоїть те, що Константинопольський Патріархат відмовляється виносити болючі питання церковного життя на соборне обговорення. Адже очевидно, що тільки шляхом скликання зібрань Предстоятелів Помісних Церков, а можливо і Всеправославного Собору, можна знайти вихід з важкої кризи, яка поставила Світове Православ’я на межу розколу.

Усе це спонукає до зосередженого та відповідального обговорення історичних, канонічних та богословських аспектів сучасної кризи. Ми маємо знову і знову заглиблюватися у вивчення святоотцівської спадщини, щоб правильно оцінити ті виклики, які нині стоять перед Церквою...

Таке обговорення має особливу цінність. Воно має допомогти усім нам осмислити сучасні виклики в більш широкій перспективі. А це дозволить приймати більш продумані та виваженні рішення", - заявив Митрополит Онуфрій.

Як РІСУ повідомляла, цю конференецію УПЦ МП проводить услід за діями РПЦ. Нагадаємо, Синод РПЦ у вересні вирішив, що Патріарх Варфоломій "більше не має права виступати від імені всього світового Православ’я і представляти себе його лідером". Синод постановив, що візит до Києва Патріарха Константинопольського Варфоломія без запрошення від очільника УПЦ МП Митрополита Онуфрія є грубим порушенням 3-го правила Сардикійського Собору і 13- го правила Антиохійського Собору”.

Напередодні в УПЦ МП повідомили, що участь у конференції, крім богословів та науковців з Української Православної Церкви МП, беруть представники з семи Помісних Православних Церков: Антіохійської, Російської, Сербської, Болгарської, Польської, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини та Православної Церкви в Америці.

Конференція обговорює наступні питання:

Соборність Церкви як богословська та канонічна категорія;
Апостольський Собор в Єрусалимі як основа соборності Церкви;
Вселенські Собори: історичні обставини скликання та принципи їхньої роботи;
Проблема першості у Вселенській Церкві в епоху Вселенських Соборів;
28 правило IV Вселенського Собору: богословський, канонічний та історичний аспекти;
Проблема апеляцій на рішення церковних судів в канонах Вселенських Соборів;
Дискусії про першість у Вселенській Церкві в сучасному православному богослов’ї;
Криза у Світовому Православ’ї, спричинена діями Константинопольського Патріархату в Україні.