Митрополит Павло не впорався: У Білорусі коментують зміну керівництва БПЦ

Екзарха БПЦ МП Митрополита Павла перевели до Росії не через погіршення стосунків з білоруською владою, а тому, що так вирішив Синод.

Новий очільник БПЦ - фото 57528
Новий очільник БПЦ

 

Про це заявив прес-секретар БПЦ МП о. Сергій Лепін.

"У мене тільки що відбулася розмова з митрополитом Павлом. Він просив не робити ніяких домислів про своє нове призначення: ні про які погіршення відносин з білоруською владою мови не йде. Так вирішив Синод і Патріарх: «Просто прийшов час передати естафету», - написав о. Сергій у себе на Фейсбуці.

Священик зазначив, що 28 серпня митрополит Павло прибуде на урочистості в Жировичі, а 30-го - на Недільну літургію в Свято-Духів кафедральний собор м Мінська.

"Владика запевнив мене, що Білорусь залишається в його серці назавжди, він ніколи не залишить своєї молитви про білорусів і з теплотою і вдячністю буде згадувати всіх, з ким Бог благословив його молитися і працювати в ці роки", - підкреслив прес-секретар БПЦ МП.

Натомість інший білоруський православний священик Олександр Шрамко вважає, що митрополит Павло позбувся мінської кафедри, через те, що не виправдав довіри Лукашенка.

"Зняття митрополита Павла та призначення Веніаміна є прямим здійсненням тих загроз Церкви, які в п'ятницю виголосив Лукашенко.

Митрополит Павло «не впорався». Коливався, сумнівався, прощення просив, молебні проводив, заходів до деяких співчуваючих протестам священиків не застосовував. Та й взагалі був не особливо в пошані у диктатора", - написав о. Олександр у себе на Фейсбуці.

За його словами, новий очільник БПЦ показав себе твердим і вірним прихильником режиму.
"Гродно і Борисов це два протилежні полюси в БПЦ. Так що немає ніяких сумнівів.
Крім того, Веніамін взагалі консерватор, і, відчуваю, «наведе порядок»

При цьому він сам по собі не сильний керівник і буде прслушною маріонеткою в руках влади. У зв'язку з цим напрошується питання: а чи не технічна він фігура? Чи не прочищається місце для іншого, ще більш одіозного?

Митрополит Павло теж «наламав дров». Однак у нього було частково непогане середовище, він все ж був здатний на просування своєї лінії. Зокрема, при ньому стало широко розповсюджуватися білорусомовне служіння.

І ось тим, хто радіє, що мовляв поставили білоруса, а не «москаля», скажу, що будь-який нинішній єпископ-білорус, крім Артемія, буде більшим «москалем», ніж Павло. Подивіться на Лукашенка. Це ж білорус.
Хоча, звичайно, факт формально примітний, який означає, що Патріарх Кирил відійшов від своєї стратегії утримування територій. Втім, у нього особлива довіра до Веніаміна", - зазначив священик.

Нагадаємо, 25 серпня 2020 року у Даниловому монастирі в Москві відбулося засідання Синоду РПЦ.
Синод прийняв до уваги прохання Патріаршого екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Заславського Павла про звільнення з посади Патріаршого екзарха всієї Білорусі, висловивши йому подяку за понесені труди.

Синод призначив Павла митрополитом Катеринодарським і Кубанським, главою Кубанської митрополії.
Патріаршим Екзархом всієї Білорусі, митрополитом Мінським і Заславським Синод призначив єпископа Борисівського і Мар’їнгорського Веніаміна, зберігши за ним тимчасове управління Борисівською єпархією.