Митрополит РПЦ Іларіон (Алфеєв) на похороні Патріарха Сербського Іринея не оминув можливості осудити Україну

Митрополит РПЦ Іларіон (Алфеєв) на похороні Патріарха Сербського Іринея не оминув можливості осудити Україну - фото 1
У храмі святого Сави в Белграді 22 листопада поховали Патріарха Іринея, Главу Сербської Православної Церкви (СПЦ), який помер 20 листопада через захворювання на COVID -19.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Владика Іриней очолював СПЦ з 2010 року. Про життя й діяльність Патріарха говорили сербські владики, а також президент Сербії Александар Вучич, член президії Боснії та Герцеґовини Мілорад Додик. Від імені Патріарха Російської Православної Церкви (РПЦ) Кирила виступив митрополит Волоколамський Іларіон.

Він назвав покійного Сербського Патріарха «великим другом РПЦ» і додав, що Іриней кілька разів перебував «в першопрестольній Москві, в місті святого Петра, в центрі хрещення Києві та в столиці Білорусі Мінську». Він не уточнив, де розташований Київ та хто там був охрещений. Митрополит Іларіон наголосив, що покійний Патріарх Іриней «не раз безстрашно й прямо виступав на підтримку переслідуваного канонічного права в Україні».

На думку оглядачів, представник Московського Патріарха на похороні в Белграді такими словами зневажив мільйони українців, що належать до Православної Церкви України.

Представники інших православних Церков не виступали на похороні.

Як РІСУ інформувала, Митрополит ПЦУ Епіфаній надіслав телеграму співчуття СПЦ з приводу смерті Патріарха Іринея.

Сербський Патріарх захворів одразу після повернення зі столиці Чорногорії Подгориці, де очолював похоронну церемонію за митрополитом Амфілохієм, главою СПЦ в Чорногорії, котрий також помер через COVID -19.