Помер Патріарх Сербський Іриней

Помер Патріарх Сербський Іриней - фото 1
Предстоятель Сербської Православної Церкви помер сьогодні вранці о 7:07 у військовому госпіталі Karaburma, де проходив лікування від COVID-19.

Про це інформує сербська rtvbn.com.

Симптоми загострення хронічної серцевої недостатності на тлі розвитку коронавирусної інфекції в організмі Патріарха Сербського Іринея проявилися вранці 15 листопада. Спочатку хвороба протікала не у важкій формі і медики навіть планували його виписку через 14 днів піля госпіталізації 4 листопада. Однак 19 листопада стан погіршився до критичного і його підключили до апаратів підтримки життездатності.

90-річний Сербський Патріарх міг заразитися на відспівуванні митрополита Чорногорського Амфілохія, яке він очолив у Подгориці, де тисячі людей прикладалися до відкритого тіла померлого від коронавирусної інфекції архиєрея.

Патріарх Іриней перебував в Карабурмінському військовому госпіталі під Белградом.

Довідка: Він народився 28 серпня 1930 року в селі Видова, в хрещенні отримав ім'я Мирослав. Початкову школу закінчив у рідному селі. У 1951 році закінчив семінарію святих Кирила і Мефодія в Призрені. Потім закінчив Богословський факультет Сербської Церкви в Белграді, продовжив навчання в аспірантурі на Богословському факультеті Афінського університету.

У жовтні 1959 був пострижений патріархом Сербським Германом в чернецтво в монастирі Раковіца з ім'ям Іриней. З 1959 року по 1968 рік був викладачем Призренської духовної семінарії.

24 жовтня 1959 висвячений у сан єродиякона, 27 жовтня - в сан єромонаха.

З 1969 року керував чернечого школою Острозького монастиря. У 1971-74 рр. був професором і ректором Призренської семінарії.

У травні 1974 року обраний вікарним єпископом патріарха Сербського з титулом Моравицький, 14 липня того ж року була здійснена його єпископська хіротонія.

На засіданні Архиєрейського Собору Сербської Патріархату 21-28 травня 1975 року обраний єпископом Нішскім. 22 січня 2010 Архиєрейським Собором Сербської Патріархату обраний новим Патріархом.