Митрополит Тихон (Шевкунов) виконує роль такого собі російського Гесса, - Андрій Піонтковський

Митрополит Тихон (Шевкунов) виконує роль такого собі російського Гесса, - Андрій Піонтковський - фото 1
Керманичі Московії вже девять століть поспіль волають про бездуховний Заході. І все лише задля того, щоби зберегти своє право владу.

Про це в ефірі Еспресо розповів відомий російський опозиціонер, політолог і публіцист Андрій Піонтковський.

"Мають рацію ті історики, які говорили, що ніякої перемоги над монголо-татарським ігом не було. Просто ставка хана переїхала з Сарая у Москву. І нові хани, царі Московії, взяли ту саму Ясу як свою Конституцію. Документ, що цілком підпорядковує особистість, просто розплющує її під пресом держави. І це в той час, коли Захід і та частина Київської Русі, яка два щасливі століття знаходилася на Заході, просувалися в бік реалізації Великої хартії вольності. А російським ханам постійно треба було захищати своє право влади. І от цей крик про бездуховність Заходу триває всі ці дев’ять століть", - сказав він.

"Цікаво, що першим таким оратором був Філофей Псковський. А зараз знайшовся Тихон Псковський, його нова реінкарнація, який о 3-й годині ночі веде бесіду в монашій келії російського вождя, окрилюючи його на геополітичні подвиги", - додав політолог.

На думку Піонтковського, митрополит Тихон зараз виконує ще й роль такого собі російського Гесса.

"Тихон, крім того, що він став Філофеєм Псковським, який наставляє російських державотворців, ще й виконує роль російського Гесса, разом з Володіним, який ще до Тихона заявив, що "є Путін – буде Росія, нема Путіна – не буде Росії"", - наголосив Андрій Піонтковський.

Нагадаємо, митрополит Тихон (Шевкунов), якого вважають досить близькою до Путіна людиною та вельми ймовірним кандидатом на патріаршество в РПЦ, висловив жаль, що Путін не безсмертний.