Митрополит УПЦ МП Феодосій відмовився засуджувати Росію, - на судовому засіданні виступив перший свідок

21 лютого, 11:47
Суспільство
Митрополит УПЦ МП Феодосій відмовився засуджувати Росію, - на судовому засіданні виступив перший свідок - фото 1
У Соснівському районному суді Черкас 20 лютого під час засідання у справі керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Снєгірьова) заслухали свідка.

Імена свідків розголошувати поки не можна, повідомляє Суспільне.

Під час допиту йшлося про те, що оскільки підсудний не засуджував дії Росії, то низка священиків звернулася до Феодосія з листом, у якому вони просили його висловити власну думку про війну та розірвати відносини з Російською Церквою, бо вона підтримала повномасштабне вторгнення.

Зі слів свідка, імʼя якого ми не розголошуємо, підсудний митрополит Феодосій знав про цей лист. Він поінформував, що ніякого особистого викладення думки не буде, засуджувати агресію Росії проти України він не буде.

Також свідок розповів про те, що підсудний досі у своїх служіннях згадує Патріарха Кіріла та закликає інших священиків це робити.

За словами підсудного митрополита, свідок порушував домовленості, зокрема присягу яку давав Церкві, бо перейшов до іншої конфесії.

Нагадаємо, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій з 12 квітня 2023 року перебуває під цілодобовим домашнім арештом. 20 лютого 2023 року Служба безпеки України повідомила йому про підозру за ст. 161 ККУ (розпалювання міжконфесійної ворожнечі), 6 квітня – за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників), 5 жовтня – за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно).