"Предстоятель ПЦУ знає про духовні потреби кіпрських українців", - митрополит Симеон

"Предстоятель ПЦУ знає про духовні потреби кіпрських українців", - митрополит Симеон - фото 1
7 вересня 2022 р. з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Київського і всієї України Епіфанія на о. Кіпр з офіційним візитом прибув головний секретар Священного Синоду ПЦУ митрополит Вінницький і Барський Симеон.

За повідомленням пресслужби ПЦУ, метою візиту є продовження контактів і розширення співпраці між Православною Церквою України та Православною Церквою Кіпру, а також духовна підтримка з боку ПЦУ місцевої української діаспори.

В рамках візиту заплановано низку зустрічей за участю митрополита Симеона, які відбудуться, зокрема, у м. Ларнака та столиці Кіпру – Нікосії.

Свій візит митрополит Симеон розпочав з відвідання м. Ларнака, де він здійснив поклоніння перед мощами першого архиєрея Кіпру – праведного Лазаря Чотириденного.

Митрополит Симеон також помолився перед гробницею святого Лазаря, що знаходиться у крипті під вівтарем храму.

7 вересня 2022 року митрополит Симеон відвідав урочисте вечірнє богослужіння у храмі святого Іоанна Предтечі у м. Дромолаксія поблизу Ларнаки.

Цього вечора у храмі було багато почесних гостей, які прибули на святкове богослужіння. Серед них, зокрема були секретар кіпрського уряду, кілька членів Парламенту Республіки Кіпр, поважні офіцери, мери сусідніх містечок. На службі також були порисутні численні представники української діаспори, які прибули до Дромолаксії, щоби помолитися разом із українським архиєреєм.

Разом із митрополитом Симеоном на службі молилися Надзвичайний і повноважний посол України на Кіпрі Руслан Німчинський та громадський діяч і меценат Христодулос Еллінас.

Наприкінці богослужіння митрополит Симеон разом із митрополитом Нектарієм взяв участь у хресному ході навколо храму з місцевою чудотворною іконою Божої Матері «Лісійська».

'Предстоятель ПЦУ знає про духовні потреби кіпрських українців', - митрополит Симеон - фото 98886

Після завершення служби між українським та кіпрським ієрархами відбулося братнє спілкування. Митрополит Симеон передав вітання від Блаженнішого Митрополита Епіфанія, а митрополит Нектарій, у свою чергу, завірив у підтримці і молитві за Україну і Українську Церкву.

8 вересня відбулася зустріч архиєрея з місцевим активом асоціації «Товариство українсько-кіпрської дружби». У зустрічі брав участь Надзвичайний і Повноважний Посол України у Республіці Кіпр Руслан Німчинський та кіпрський громадський діяч і меценат Христодулос Еллінас.

Товариство об’єднує представників української діаспори на Кіпрі і займається вирішенням нагальних питань наших співвітчизників, які опинилися у цій країні.

Однією з важливих потреб, які відчувають українці у Кіпрі, є потреба духовної опіки з боку українських священників та проведення богослужінь рідною мовою. Про це митрополиту Симеону розповіла голова Товариства українсько-кіпрської дружби Тетяна Іоанну.

У свою чергу представник Православної Церкви України розповів учасникам зустрічі, що Предстоятель ПЦУ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній знає про духовні потреби кіпрських українців.

'Предстоятель ПЦУ знає про духовні потреби кіпрських українців', - митрополит Симеон - фото 98887

Про готовність сприяння у цьому питанні з боку Української держави говорив посол України Руслан Німчинський. Дипломат зауважив, що події, які відбуваються протягом останніх пів року в Україні, формують в українському суспільстві потребу захисту своєї української ідентичності, однією з важливих ознак якої є віра і духовна культура. Посол підкреслив, що забезпечення потреб українців, які живуть на Кіпрі, у духовній опіці з боку україномовних священників, є одним із напрямків праці, де надаватиметься всебічна підтримка.