Митрополит Київський і всієї України Володимир 3 січня звершив Чин освячення відновленого Успенського собору Києво-Печерської Лаври, а після – Літургію.
"Сьогодні ми є учасниками чудового свята Божої Матері, Якій належить ця свята Лавра і кожен з нас. Хто любить Її по-синівські, тому Вона сприяє, і завжди допомагає. Сьогодні ми святкуємо оновлення храму Божого на честь Успіння Цариці Небесної. Дякую Богові за те, що цей собор поставав з попелу незліченну кількість разів, і знову тягнув свої руки до Пречистої, і отримував те, що просив. Матір Божа молиться за нас Богу, чує і бачить кожного з нас в наших трудах, подвигах і молитвах. Нехай в молитвах невсипуща Богородиця завжди покриває нас Своїм омофором і дарує всім нам допомогу в благочесті, вірі й доброчесному житті", – сказав він.
За заслуги перед Українською Православною Церквою та допомогу у реставрації Успенського собору Предстоятель відзначив благодійників і меценатів церковними нагородами.
Довідка: Успенський собор – головний храм Києво-Печерської Лаври. Побудований у 1073—1078 роках за ініціативи прп. Феодосія Печерського коштами князя Святослава II Ярославича. За свою історію кілька разів зазнавав змін та руйнацій. Після закриття монастиря в 1926 р. храм використовувався як об'єкт музейного показу. Майже повністю знищений вибухом 3 листопада 1941р. Згідно з Указом Президента України від 9 листопада 1995 року Успенський собор був відновлений в 1998-2000 роках.
Відновлений Успенський собор було освячено Предстоятелем Української Православної Церкви Митрополитом Київським і всієї України Володимиром у День Незалежності України 24 серпня 2000 року.
Протягом кількох останніх років у соборі тривали роботи з відтворення розпису та оздоблення інтер'єрів. Відповідно до погодженої та затвердженої у встановленому порядку Концепції відтворення стінопису Успенського собору Києво-Печерської Лаври завершено виконання робіт з оздоблення головного вівтаря собору. Роботи виконані зусиллями Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника згідно з манерою виконання Києво-Лаврської малярської школи першої половини XVIII століття. Відтворений розпис максимально наближений до автентичної живописної техніки олійними фарбами. Також практично повністю завершено відтворення оздоблення центральної частини собору - стінопис та оздоблення мармуровими панелями. У живописі центрального об’єму храму зображені сім багатофігурних композицій Вселенських соборів, що супроводжуються великими написами з переліком прийнятих на них правил.