• Головна
  • Моніторинг
  • Молитва за хворого. Медичний капелан на Львівщині відвідує пацієнтів ковідних відділень...

Молитва за хворого. Медичний капелан на Львівщині відвідує пацієнтів ковідних відділень

07.11.2021, 21:50
Молитва за хворого. Медичний капелан на Львівщині відвідує пацієнтів ковідних відділень - фото 1
Щонеділі до Львівської інфекційної лікарні, де лікують хворих на коронавірус, навідується отець Володимир Мощич. Він є медичним капеланом цієї лікарні уже десять років. Окрім обласної інфекційної лікарні, священник є медичним капеланом і в дитячий лікарні Охматдит, а ще настоятелем храму святих Козьми і Дем'яна, що розташована біля інфекційної лікарні на Лисенка. Про духовний супровід, хворобу та надію Суспільному розповів медичний капелан Володимир Мощич.

Храм святих Косми і Дам'яна збудували 130 років тому. Раніше там був Костел кармеліток, а потім – францисканок. Розташована церква поруч із корпусом інфекційної лікарні, що на Лисенка. Пацієнти лікарні приходять сюди помолитися. Настоятелем храму є отець Володимир Мощич.

"В нас є спільний коридор з лікарнею і ми можемо прийняти відвідувачів, котрим лікарі дозволили прийти. Вони можуть бути присутніми на літургії", — каже настоятель храму.

Храм святих Косми і Дам'яна - фото 81890
Храм святих Косми і Дам'яна
Джерело фото: Суспільне Львів

Священик є медичним капеланом Львівської обласної інфекційної лікарні та дитячої лікарні Охматдит. Від початку пандемії він щотижня відвідує хворих на коронавірус. Чоловік розповідає, зараз їм потрібна особлива підтримка і молитва.

"Лікарі мене зодягнуть у всі відповідні обладунки, костюми, в усі засоби захисту, які ми маємо на сьогоднішній день, і з тим професійним захистом я можу увійти в реанімацію в інші відділення, де лежать важкі хворі і надати їм духовний супровід. Десь 2-3 хвилини в кожного у палаті, але для хворих, які є ізольовані, для них це для них дуже велика підтримка", — каже Володимир Мощич.

Настоятель храму Володимир Мощич - фото 81891
Настоятель храму Володимир Мощич
Джерело фото: Суспільне Львів

У стаціонарі інфекційної лікарні священник по кілька годин спілкується з хворими на коронавірус.

"Коли вони вже усвідомлюють що до них прийшов священник, вони дуже щасливі, що хтось про них хтось пам’ятає, що Бог про них пам’ятає, що вони не є самі один на один з цією хворобою. І буквально це може бути просто хвилина з такою людиною у хворобі, але вона щаслива, що ти до неї зайшов і це дає сили, надію. Це така соломинка, за яку вона чіпається і з великою надією продовжує своє лікування", — каже медичний капелан.

Медичний капелан Володимир Мощич - фото 81892
Медичний капелан Володимир Мощич
Джерело фото: Суспільне Львів

Також щонеділі отець Володимир Мощич править літургію у капличці дитячої лікарні Охматдит, а ще на прохання батьків відвідує там дітей.

"Коли відвідуєш маленьких дітей хворих і бачиш їхніх батьків, вони часто на тебе дивляться очима великої надії, що ти не відмовиш у їхньому проханні, що ти приїдеш, коли вони тебе просять. Пригадую першу дитинку, яка була в реанімації через коронавірус, новонароджена, ми її охрестили також. Мене пустили в цю палату, де вона лежала в ізоляторі і ця дитина вижила. На сьогодні це здорова дитина", — каже священник.

Володимир Мощич додає, інколи доводиться працювати в ургентному режимі, коли доводиться залишити усе та їхати в лікарню. Проте він продовжує працювати й дарувати хворим надію на одужання.