"Монастир ПЦУ має бути в Києво-Печерській Лаврі і ми очікуємо відповіді держави", - речник ПЦУ

"Монастир ПЦУ має бути в Києво-Печерській Лаврі і ми очікуємо відповіді держави", - речник ПЦУ - фото 1
Аархиєпископ Євстратій (Зоря) в інтерв’ю для «Радіо Україна» прокоменетував звернення предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням дозволити розміститися новоствореному чоловічому монастирю ПЦУ на території так званої «Верхньої лаври», яка наразі є власністю Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Ппереважно тут розміщені музеї.

Рішення про створення чоловічого монастиря "Києво-Печерська Свято-Успенська лавра" ухвалив 23 травня Синод ПЦУ.

""Нижня лавра" перебуває в користуванні структур Української Православної Церкви Московського Патріархату. На території "Верхньої лаври" є декілька храмів, які взагалі не використовуються, абсолютно, ми могли б служити в одному із них», — сказав архиєпископ Євстратій (Зоря) в інтерв’ю для «Радіо Україна». Слова архиєпископа поширив ДФУ.

За його словами, все це має бути абсолютно погоджено з музейниками. "Щодо представників братії УПЦ (МП), то — якщо вони не вдаватимуться до спеціальних провокацій — все має відбуватися мирно. Ми виступаємо за те, щоб люди мали вибір — іти на молитву Божу до української лаври чи до промосковської її частини", — сказав архиєпископ.

Відповідаючи на питання про те, яким буде новий монастир і як бути його братії, він сказав: "ПЦУ подала документи на реєстрацію нової юридичної особи. Згідно з законом про свободу совісті і релігійні організації, для того, щоб утворити нову юридичну особу, потрібно рішення відповідного керівного органу — Священного Синоду. Таке рішення є, є й устав. Цей устав подається на реєстрацію до Державної служби з етнополітики і свободи совісті, вони його перевіряють, і якщо зауважень немає, то затверджують. Із цього моменту з’являється нова юридична особа, яка може набувати майнові права. Зараз, із юридичної точки зору, є настоятель — Епіфаній. Братія буде тоді, коли будуть відповідні приміщення, де їх можна розмістити. Поки що про такі приміщення, як і про надання храму не йдеться. Ми, повторюємо, очікуємо відповіді від держави".

«Ми переконані, що знайдуться не один і не два ченці, які наразі перебувають в складі братії проросійської лаври, але захочуть перейти до української», — резюмував архиєпископ.