Монету біблійних часів з зображенням стародавнього божества виявили в Єрусалимі

30 березня, 11:15
Світові
Монету біблійних часів з зображенням стародавнього божества виявили в Єрусалимі - фото 1
В Єрусалимі в музеї "Вежа Давида" під час консерваційних робіт виявили давню монету біблійного періоду Другого храму.

Про це повідомляє FaceNews.ua.

Археологи вважають, що монета - це так званий тірійскій шекель, який використовували паломниками, які їхали до святого Єрусалимського храму 2 тисячі років тому. Як з'ясувалося, монету знайшли в 1980-х роках, але після того її сховали в ящик для артефактів і невірно розмістили. Зараз, через 40 років, під час робіт по збереженню музею "Вежа Давида" в Старому місті Єрусалима, на які виділено 40 мільйонів доларів, знову виявили цю монету.

Тірійскіе шекелі карбували в стародавньому фінікійському місті Тир - одному з найстаріших постійно населених міст в світі, а зараз четвертому за величиною місті Лівану.

Вони карбувалися в період Другого храму - приблизно з 125 року до н.е.

За словами Елі Ілана, екскурсовода музею, на одній стороні монети викарбувана особа великого фінікійського божества. Експерти вважають, що це Мелкартом - головний бог Тіра і головна фігура в фінікійському пантеоні.

На реверсі монети зображений орел, який і допоміг археологам визначити її походження.

"Ця монета не з ізраїльської землі. Це часи Другого Храму. Вона згадувалася в текстах Талмуда як монета, якою прочани платили за спільну жертву, податок на храм в розмірі півшекеля", - розповів пан Ілан.

Незважаючи на те, що цей тип монет описаний в біблійних текстах, їх було знайдено небагато.

"Це дуже особлива знахідка, на яку ми несподівано натрапили", - додав фахівець.

Період Другого Храму описує час в історії євреїв, коли Другий Храм височів над Єрусалимом з вершини Храмової гори.

Цей період тривав приблизно з 516 р. до н.е. е. і закінчився в 70 р. н. е. руйнуванням храму римлянами. Він був зруйнований в помсту за Перше повстання євреїв, яке було першим з трьох найбільших повстань проти Римської імперії.

У біблійних текстах йдеться про Перший храм або Соломоновий храмі, що стояв на тому ж місці до його руйнування вавилонянами в 587 р. до н.е.

Як відомо, на Храмовій горі з геополітичних і релігійних міркувань ніколи не проводилися великі археологічні розкопки, тому існує деяка невизначеність щодо біблійного оповідання.

Частина Храму, відома як Західна стіна, знаходиться на південному заході Храмової гори. Згідно з мусульманською традицією, пророк Мухаммед вознісся на небо з вершини Храмової гори.

Це місце є одним з найсвятіших місць в єврейському, мусульманському та християнському світах.