«Московська Церква — це КДБістський притон, який благословляє вбивства українців», - Петро Порошенко

«Московська Церква — це КДБістський притон, який благословляє вбивства українців», - Петро Порошенко - фото 1
Петро Порошенко в інтерв'ю на «5 каналі» заявив, що не бачить майбутнього російської Церкви в Україні.

Він наголосив: організація, яка схвалює вбивства українців, це не церква, а підрозділ російських спецслужб, повідомляє "Високий замок".

«Я не знаю такої Церкви — УПЦ. Я знаю, що відповідно до діючого законодавства є український філіал Російської Православної Церкви. Яке майбутнє в Російської Православної Церкви? Жахливе. Бо це не церква. Це КДБістський притон, який схвалює і благословляє вбивство українців, який є отрутою для будь-якої віруючої людини», — зазначив Порошенко.

«Яке майбутнє Російської Православної Церкви? Очевидно — пекло, бо це не Церква. Бо коли її предстоятель Гундяєв благословляє і хрестить вбивць для того, щоб вони більше вбивали, гвалтували, калічили українців — ви там Бога не знайдете. І не вірте, коли хтось каже, що вони відокремилися, відділилися від Кіріла», — зауважує п’ятий президент.

«Я маю кілька тестів. Якщо ви відокремилися, повідомте про це православний світ. Направте всім 15-ти православним Церквам, що ви більше ніякого відношення до Кіріла і Московської Церкви не маєте», — говорить Порошенко.

«Друга позиція — припиніть грати гру Кіріла. Бо Кіріл скав, що він і вся російська Церква припинила православне спілкування з його всесвятістю Вселенським Патріархом. Приїдьте на Фанар і задекларуйте, що ви повертаєтеся до світового православ’я. А якщо повертаєтеся, то визнайте Томос, який виданий Вселенським Патріархом», — пояснює Порошенко.

«А потім приступіть до переговорів про єдину, соборну Православну Церкву України. Вливайтеся в неї. Я впевнений, що двері відкриті. І якщо вам дехто заважає це робити — колаборанти, сєпари, шпигуни, ті, хто утримував у себе в церквах зброю чи пропагандистську російську літературу „русского міра“, гроші, які ви отримували з кремля і все інше — позбавтеся таких людей. Ось цим зараз має займатися СБУ — виявити і притягти до відповідальності, бо вони працюють на агресора, коять кримінальний злочин і зраджують державу», — пояснює Петро Порошенко.

«А решта, включаючи особливо з прихожанами — будь ласка, ласкаво просимо. Бо це кремлівські сценарії - показати, що це є атака на церкву, атака на вірних. Ні. Це атака на росію. І ніхто цю атаку припиняти не буде, бо ціна, яку заплачено нашим народом на фронті, вона вимагає справедливості. І от те, що робить зараз Україна, це повністю відповідає християнським канонам і відповідає справедливості - тій, яку Україна заслужила», — резюмує Порошенко.