Більше половини вірян Московського Патріархату зараз підтримують повний розрив із Москвою, через агресію Росії проти України.
Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко в ефірі телеканалу «Прямий».
«Є канонічний шлях Православної Церкви України, яка радо прийме всіх. Але як я розумію для багатьох священиків, а особливо їхніх єрархів, єпископів складно зробити цей крок, відійти від звичного і перейти в лоно української церкви. Це необхідно зробити, тому що тоді треба бути чесним перед собою і перед Богом – з ким ти в єдності», – сказав він.
«Розмови «не поминати Кирила» не скасовують головного. Те, що називається Українська Православна Церква Московського Патріархату – це частина Російської Православної Церкви, так би мовити українська філія з певними додатковими правами, але не більше того. Поки ви перебуваєте в філії Російської Православної Церкви, всі заяви про те, що «мы не знали, мы не поддерживаем, мы обращаемся за мир» вони нічого не варті, тому що головна ваша материнська структура абсолютно підтримує агресію», – додав він.
Павленко нагадав, що Патріарх Кирило в прощену неділю казав, що прощення не стосується справедливості, як він його розуміє, тобто він фактично підтримав війну. «Всі розмови про те, що там когось поминати чи не поминати, це навіть не півзаходи. Це для заспокоєння власної совісті. А треба думати не про власну совість, а про країну, людей, яких ви маєте наставляти на путь істинний і вести до Бога і бути сьогодні зі своїми людьми, а не патріархом Кирилом», – зазначив народний депутат.
Крім цього, він наголосив, що Верховна Рада проголосувала ініційований «Європейською Солідарністю» рік тому законопроект щодо боротьби з поширенням мови ворога: «вихвалення Росії, підтримка її агресивних дій, заперечення російської агресії і таке інше. Якщо це роблять церковники, церква, то вона підлягає забороні в Україні», – підкреслив він.
«Верховна Рада на минулому тижні проголосувала за це рішення, ми чекаємо поки Президент Зеленський підпише це рішення і він стане законом. Тоді з’явиться логічний і законний важіль якщо Церква так і не вирішила з ким вона, то держава має дати відповідь на це питання», – резюмував Павленко.