• Головна
  • Новини
  • Московський Патріарх Кирил закликав православних брати приклад з царя Миколи II...

Московський Патріарх Кирил закликав православних брати приклад з царя Миколи II

20.05.2013, 10:14
Московський Патріарх Кирил закликав православних брати приклад з царя Миколи II - фото 1
Патріарх РПЦ Кирил закликав православних брати приклад з імператора Миколи II, 145-річчя з дня народження якого відзначалося 19 травня.

kyrylo.jpgПатріархРПЦ Кирил закликав православних брати приклад з імператора Миколи II, 145-річчя з дня народження якого відзначалося 19 травня.

"Здавалося б, таку людину потрібно на руках носити і дякувати за те, що він своїм тихим голосом і своєю лагідною зовнішністю, ніколи нікого не ображаючи, зумів так організувати роботу країни, що вона за короткий час, в тому числі і пройшовши через випробування революції 1905 року, стала сильною і могутньою", - сказав Патріарх.

За його словами, Микола II був справжнім християнином і зробив Росію великою державою.

Довідка: Микола ІІ - останній імператор Російської імперії з 1894 по 1917 рік. Після подій на Ходинці і 9 січня 1905 року він був прозваний "Миколою Кривавим". Розстріляний більшовиками разом з родиною в 1918 році. У 2000 році всі розстріляні канонізовані Російською Православною Церквою і зараз шануються нею як "царствені страстотерпці". Зарахування Миколи II до лику святих викликало неоднозначну реакцію в російському суспільстві, повідомляє ZN,UA.