Москва ставить ультиматум: або ми, або РПЦ, - Митрополит Епіфаній пояснив, чому ПЦУ не має діалогу з Папою Римським

Москва ставить ультиматум: або ми, або РПЦ, - Митрополит Епіфаній пояснив, чому ПЦУ не має діалогу з Папою Римським - фото 1
Православна Церква України наразі не має діалогу з Папою Римським.

Як пояснив в інтерв’ю НВ митрополит Епіфаній, це пов’язано з тим, що Папський престол традиційно поглядає у бік Російської Православної Церкви, а Москва ставить їм ультиматуми, передає УНН.


“Поки що ми на маємо офіційного діалогу, бо між Римом та Москвою протягом десятиліть існують добрі стосунки. Ми не проти цього, але хочемо теж, як Українська Церква, мати стосунки з Римо-Католицькою Церквою”, – заявив митрополит Епіфаній.

Він зазначив, що Москва ставить певний ультиматум - якщо буде спілкування з ПЦУ, то тоді не буде спілкування Риму та РПЦ.

В той же час, ПЦУ має добрі стосунки не на найвищому рівні - з представниками Папи, з єпископатом РКЦ в Польщі і завжди добрі відносини з українськими католиками. Митрополит зазначив, що Церква поступово розвиває ці стосунки, але є багато тих, хто не бажає цього спілкування.

Нагадаємо, нещодавно делегація українців - проректор УКУ Мирослав Мариноич, Євген Якушев з Маріуполя й консультант з діалогу з релігійними організаціями Денис Коляда відвідали Ватикан. Під час зузрічі з Папою вони попросили понтифіка активізувати контакти з Православною Церквою України, яка потерпає від російської пропаганди.