"Москва зараз робить титанічні зусилля для повернення УПЦ в залежність від РПЦ", - Кирило (Говорун)

"Москва зараз робить титанічні зусилля для повернення УПЦ в залежність від РПЦ", - Кирило (Говорун) - фото 1
Я не вірю заявам, які лунають з боку певних представників Церкви, вони можуть говорити одне, а завтра – інше. Я вірю в дії, які мають юридичний характер. Судячи з них, справді йдеться про тектонічні колосальні зміни в самій УПЦ. Це не зміна декорацій, це зміна курсу. Цей курс однозначно спрямований проти Москви в сторону унезалежнення УПЦ. Інше питання – як довго цей курс триватиме. Тому що в межах рішень, ухвалених 27 травня, залишається можливість повернення назад, до узалежнення статусу УПЦ від російської Церкви.

Таку думку богослов, архимандрит Кирило (Говорун) висловив у розмові з Орестом Сохаром в проекті "Орестократія" на сайті Obozrevatel.

"Москва зараз робить, я б сказав, титанічні зусилля для повернення УПЦ в залежність від РПЦ, і немає гарантій, що ці намагання не будуть успішними. Але насамперед ситуація зараз залежить від тиску самої спільноти всередині УПЦ і від тиску самого українського суспільства. Тобто українське суспільство повинно продовжувати спонукати УПЦ до об’єднання врешті-решт з ПЦУ", - вважає архимандрит.

Щодо того, чи дії Митрополита Онуфрія і УПЦ є щирими, Кирило (Говорун) відповів:

"По-перше, це ті настрої, які панують всередині самої УПЦ: вони проукраїнські, це настрої розчарування в Москві, в патріархові Кирилу. Власне, під тиском цього незадоволення, цього розчарування митрополит Онуфрій змушений був змінити позицію. Про щирість намірів також свідчать реакції всередині московського лобі: воно вже виступило проти рішення УПЦ. Ми вже бачимо, як окремі єпархії почали демонстративно дистанціюватися або відділятись від лаври. Це Кримська та донецькі єпархії, це ровеньківська єпархія на Донеччині.

З одного боку, Москва сказала, що ми це розуміємо, з іншого боку, там всередині буря незадоволення і намагання якнайскоріше відкотити ситуацію назад.

Найголовніше рішення, на мою думку, що було ухвалено на Соборі 27 травня, – віднині кожен обраний Митрополит Київський не потребуватиме затвердження у Москві. Це рубікон, через який УПЦ перейшла, – від статусу залежної церкви до статусу фактичної незалежності від РПЦ".

За словами архимандрита Говоруна, загроза відкату назад існує.

"Москва зараз працює над скасуванням рішення від 27 травня, щоб знову поставити УПЦ в залежність від себе. Ризик є достатньо великим, і все залежатиме від стійкості позиції самого Митрополита Онуфрія, єпископа УПЦ, і самої спільноти. Москва діятиме через різних своїх діячів і агентів".