Муфтій посмертно нагородив медаллю ДУМУ "Умма" кримського татарина, який загинув в АТО

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов посмертно нагородив медаллю «За служіння Ісламу і Україні» мусульманина Ленура Ібадуллаєва - кримського татарина, добровольця «Правого Сектора», який загинув у 2018 році на Донбасі під Авдіївкою під час обстрілу.
Муфтій посмертно нагородив медаллю ДУМУ 'Умма' кримського татарина, який загинув в АТО - фото 58148

 

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

Нагороду вручили 28 серпня 2020 року в Ісламському культурному центрі в Києві. Шейх Саїд Ісмагілов передав її двом ветеранам АТО, кримським татарам Вельдару Шукурджіеву і Рустему Халілову. Вони, в свою чергу, вручать медаль родичам загиблого військового.
Під час вручення медалі муфтій зачитав наказ про посмертне нагородження Ібадуллаєва.

«За самовідданий захист України і українського народу від російської збройної агресії, за захист суверенітету і територіальної цілісності України, за сумлінну військову службу, а також з нагоди Дня Незалежності України, наказую посмертно нагородити медаллю «За служіння Ісламу і Україні», медаль №93, бійця добровольчого українського корпусу «Правий Сектор» Ібадуллаєва Ленура, позивний Шах », - йдеться в наказі, який цитує сайт "Крим.Реалії".

Також Ленура Ібадулаєва нагороджено посмертно медаллю «Доброволець» від Асоціації комбатантів України. Ветеран АТО Рустем Халілов розповів, що особисто знав загиблого Ленура Ібадуллаєва.

«Я познайомився з ним у 2015 році. Він брав участь у громадянській блокаді Криму. Далі він пішов воювати в складі «Правого Сектора». Цей хлопець мав чітку життєву позицію, встав і пішов воювати. Висловлюю співчуття і співчуваю його батькам, вони можуть пишатися своїм сином, і тим, яким вони його виховали і виростили», - розповів Халілов.

Медаль «За служіння Ісламу і Україні», заснована Духовним управлінням мусульман України Умма, не вперше вручається посмертно. В 2019 році серед 57 захисників країни-військових, волонтерів та парамедиків, нагороджених цією відзнакою ДУМУ «Умма», п’ятеро вшановані посмертно - Аміна Окуєва, Рустам Хамраєв, Шаміль Румігін, Артем Нетруненко та Руслан Муждабаєв.