Муфтій Саїд Ісмагілов у час війни став водієм-стрільцем екіпажу парамедиків

Муфтій Саїд Ісмагілов у час війни став водієм-стрільцем екіпажу парамедиків - фото 1
"Коли везу поранених степом, молюся, щоб Аллах зробив наш екіпаж невидимим", - розповів колишній імам, вчений-ісламознавець Саїд Ісмагілов в інтерв'ю Укрінформу.

За його словами, справжній чоловік за умов війни має бути воїном:

"Я водій у парамедиків, але у мене є зброя. Я водій-стрілець, я маю відповідати за усіх і приймати бій, якщо потрібно. В ісламі дозволяється, сам Пророк Мухаммед зі зброєю воював на війні, тому немає феномену, що імам або муфтій не може брати зброю. Може. І навіть потрібно.... Я знав, що я зможу бути бойовою одиницею, що слід захищати країну".

Водієм парамедиків Саїд став випадково. Вступив у тероборону Святошинського району. Так приєднався до «AСАП Хоттабич», який співпрацює з батальйоном “Госпітальєри”, очолюваним Яною Зінкевич. Вони займаються вивезенням поранених, наданням домедичної допомоги, евакуацією. Виконують евакуаційні завдання від лінії бою на стабпунктів поранених, де їх стабілізують, і вже інші екіпажі на реанімобілях вивозять на шпиталі.

"Доводиться вивозити і цивільних, дітей, жінок, стареньких, поранених людей, бо цивільні також страждали від обстрілів", - зауважив Саїд Ісмагілов.

В своєму екіпажі Саїд єдиний мусульманин. Розповів, що читає переважно арабською мовою різні молитви по сунні пророка Мухаммеда:

"От коли ти їдеш і розумієш, що ти серед чистого поля і в тебе можна стріляти чим завгодно, а тут поле, Донбас, ти їдеш 120-140 по цій прострілюваній дорозі, тут парамедик, тут двоє-троє поранених лежить у автівці, кричать, стогнуть, хтось без ноги, були з простріленими головами, шиями, коли парамедик руками затискав сонну артерію, - всього було. І ти маєш їх довезти, на тобі відповідальність, бо якщо почнуть обстрілювати автівку, це моя відповідальність. Тому, звісно, всі молилися, а я молився мусульманськими молитвами".

Щодо причин війни, то Саїд впевнений: "З одного боку, ми розплачуємося за те, що недостатньо прагнули незалежності, національної свідомості, недостатньо готові були захищати свою країну. А з іншого боку, це велике випробування для того, щоб ми стали нарешті нормальною, повноцінною державою, повноцінною політичною нацією. Після цієї війни уже будь-яка людина, котра казатиме, що ми з москалями один народ, просто отримає ляпаса, причому дуже жорстко".

Саїд Ісмагілов вірить у перемогу України: "Я абсолютно впевнений, що ми переможемо, я в це вірю та інших мотивую".