Created with Sketch.

Мусульман у Криму запрошують на «профілактичні бесіди» до ФСБ

29.09.2015, 09:38

Російська влада Криму та ФСБ втручаються у діяльність мусульманських релігійних громад. Про це заявляють у Кримській правозахисній групі.

Російська влада Криму та ФСБ втручаються у діяльність мусульманських релігійних громад. Про це заявляють у Кримській правозахисній групі.

«Співробітники ФСБ, за словами очевидців, повідомили, що члени мусульманської громади повинні будуть пройти «профілактичні бесіди» у ФСБ Росії», – йдеться в огляді ситуації з правами людини в Криму за липень – серпень 2015 року.

Огляд оприлюднений Кримською польовою місією з прав людини, інформує «Крим.Реалії».

Правозахисники розповіли, що 14 серпня до мечеті селища Ай-Василь (Василівка) в Ялті прибули співробітники ФСБ Росії з метою встановлення камер відеоспостереження для протидії тероризму.

«Установка відеозйомки не була ініціативою місцевої громади, а ініціативою органів ФСБ. Законною підставою такого втручання з боку ФСБ є якась кримінальна справа щодо конкретних осіб, але їхній статус повинен бути визначений постановою слідчого (в якості підозрюваних), або рішення питання про заборону діяльності релігійної організації у зв'язку із здійсненням забороненої діяльності, визначеної законом. Однак жодної з цих підстав співробітники не пред'явили, а послалися лише на усне пояснення», – відзначається в огляді.

«Таким чином, це відеоспостереження в мечеті є втручанням органів влади і ФСБ у відправлення релігійних і культових обрядів, що порушує свободу совісті і релігії», – підкреслили в Кримській правозахисній групі.

Раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступив із заявою, в якій вказав, що найжорстокіша каральна політика, що проводиться щодо кримськотатарського народу з березня 2014 року, має своєю кінцевою метою повне придушення волі і боротьби кримськотатарського народу за свої права на рідній землі.

За словами Чубарова, насильницькі викрадення і вбивства молодих кримських татар, масові судові переслідування і арешти активістів кримськотатарського народу, заборони на проживання в Криму національним лідерам, озброєні погроми і обшуки в мечетях, переслідування віруючих мусульман спрямовані на утвердження в Криму обстановки тотального страху і відчаю.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали цього голосування і вважають, що Крим Росія анексувала. Росія заперечує факт анексії, кажучи про «відновлення історичної справедливості».

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37