Мусульмани у Єгипті атакують будинки християн через публікацію у Фейсбук

30.11.2020, 11:53
Світові
Натовп мусульманських селян напав на будинки та магазини коптських християн в провінції Мінья в Єгипті через чутки про те, що християнин розмістив у Facebook коментар, що зневажає іслам.

Про це повідомляє slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.

Щонайменше одна літня жінка була госпіталізована через опіки, постраждала внаслідок пожежі в її будинку, після того, як групи, близькі до ісламістських угрупувань, використали каміння та коктейлі Молотова для нападу на коптську православну громаду в аль-Барші у четвер.

Чоловік, якого звинуватили у розміщенні коментаря проти ісламу у своєму особистому обліковому записі у Facebook, заявив, що його сторінку зламали.

Натовп також намагався напасти на церкву Абу Сефіна, де громада святкувала початок коптського посту, повідомила британська організація “Християнська солідарність у всьому світі”, визнана Організацією Об’єднаних Націй НУО, яка працює в декількох країнах для надання допомоги переслідуваним громадам.

Як повідомляється, також спалений мікроавтобус, що належить церкві. Незабаром після нападу генерал Усама Аль-Каді, губернатор Міньї, скликав зустріч із сільськими керівниками, щоб послабити напруженість і заспокоїти пристрасті, повідомляє ICN.

Аль-Каді також закликав мусульманське духовенство сприяти співіснуванню та толерантності через свої проповіді в мечетях.

“Попри ці заклики, заклики продовжують поширюватися через соціальні мережі, що проокує сутички між мусульманами та коптськими християнами”, – додала ICN.

Цього року кількість людей, заарештованих за звинуваченнями у зневазі релігії та богохульстві, значно зросла.

“Цей інцидент повинен бути ретельно розслідуваний, а винні повинні бути притягнуті до відповідальності”, – заявив генеральний директор CSW Скот Бауер.

“Слід також розглянути питання ворожості у суспільстві. Ми закликаємо єгипетську владу позитивно взаємодіяти з правозахисними організаціями для сприяння релігійному розмаїттю та рівності громадян шляхом залучення громадян та освіті “.

За даними християнської наглядової групи Open Doors USA, Єгипет є 16-м найгіршим переслідувачем християн у світі.

“Багато єгипетських християн стикаються з істотними перешкодами для того, щоб практикувати своюї віру”, – зазначає він.

“Є жорстокі напади, які потрапляють у заголовки новин у всьому світі, але є і більш тихі, витончені форми примусу, які обтяжують єгипетських віруючих. Особливо у сільських районах північного Єгипту християн виганяли із сіл. Ще більше переслідувань зазнають християни, які навернулися з ісламу “.