Мусульмани України просять Кличка назвати вулицю в Києві іменем Джохара Дудаєва

Джохар Дудаєв - фото 1
Джохар Дудаєв
Духовне управління мусульман України «Умма» просить столичну владу і мера Віталія Кличка зокрема перейменувати вулицю Іскрівську на честь Джохара Дудаєва — першого президента самопроголошеної незалежної Ічкерії (Чеченської Республіки).

Відповідне звернення опублікував муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов, повідомляє Громадське.

«На честь Джохара Дудаєва вже названі вулиці і площі у Варшаві, Ризі, Вільнюсі, Стамбулі, Анкарі та інших містах світу. Маємо надію, що в рамках декомунізації депутати Київради підтримають ініціативу, і вулиця з його ім'ям з'явиться і в столиці України», – зазначив він.

В опублікованому зверненні йдеться, що мусульмани просять перейменувати вулицю Іскрівську.

Джохар Дудаєв — перший президент самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія, до розпаду Радянського Союзу був генерал-майором авіації. Після зникнення СРСР став президентом країни та оголосив про незалежність від Росії. Москва цю незалежність не визнала і розпочала війну проти Ічкерії.

Під час першої Чеченської війни керував силами сепаратистського уряду проти федеральних військ. У квітні 1996 року Дудаєва вбили внаслідок атаки російської авіації, наказ про вбивство віддав особисто тодішній президент РФ Борис Єльцин.