Мусульмани завершили священний місяць посту і святкують Рамадан-Байрам

21 квітня, 09:32
Інші конфесії
Рамадан (Ураза) Байрам - фото 1
Рамадан (Ураза) Байрам
Джерело фото: depositphotos.com
Вчора із заходом сонця у мусульман завершився священний місяць посту Рамадан і розпочалося одне з головних свят ісламського року — свято Розговіння, яке арабською називається Ід аль-Фітр, а тюркськими мовами Рамадан-Байрам (також є назва Ураза-Байрам).

Сам піст у місяць Рамадан є одним з п’яти основ (стовпів) ісламу, поруч із свідоцтвом віри (шахадою), обов’язковою молитвою (салят, намаз), виплатою милостині (закят) і паломництвом (хаджем) до Заповідної мечеті у Мецці

У цей день мусульмани можуть дозволити собі все, що було заборонене в світлий час доби протягом священного місяця.

Вранці у мечетях проводиться святковий намаз. На молитву віруючі збираються заздалегідь. Прийнято одягати найкраще вбрання. При зустрічі мусульмани обмінюються привітаннями «ід мубарак», що означає побажання благословенного свята.

До цього дня прийнято виплачувати особливу милостиню — «закят аль-фітр», яка йде нужденним. Виплатити закят необхідно до настання святкової молитви, але можна це зробити за кілька днів до свята чи в ніч на Ураза-Байрам.

Зміст цієї милостині полягає у створенні рівних можливостей для святкування для всіх людей, придбанні їжі, ласощів тощо.

Закят аль-фітр є обов'язковим для тих віруючих, хто може виплатити цю суму. Ця пожертва у першу чергу надається бідним людям із числа родичів. Тобто, якщо закят буде виплачений чужій людині, у той час коли його потребують рідні, він може бути не зарахований. Забороняється виплачувати цю пожертву батькам, дітям або дружині.

Свято Ураза-байрам триває три дні. Це добрий привід, щоб робити подарунки один одному, особливо намагаються догодити маленьким членам сімейства, оскільки в ісламі заведено вважати, що діти і їх радість наближає віруючого до Всевишнього.

У дні свята, прийнято відвідувати родичів, хворих. Зібрати за столом найближчих і рідних вважається дуже важливим моментом святкування.