Музеї і Церква будуть співпрацювати

20.05.2010, 17:49
Музеї і Церква будуть співпрацювати - фото 1
Відкрив презентацію Митрополит Київський Володимир (УПЦ). Він сказав про важливість спільної роботи Церкви та музеїв.

muzey2.jpgexklusiv.gifКИЇВ – У Міжнародний день музеїв, 18 травня, Національний Києво-Печерський заповідник почав презентаційну програму для того, щоб всі бажаючі могли ознайомитись з багатою історичною спадщиною заповідника. Відкрив захід міністр культури і туризму Михайло Кулиняк. У рамках заходу ще 11 великих музеїв України були інформаційно представлені на своєрідній виставці музеїв, повідомляє кореспондент РІСУ Олександр Бойко.

Головна мета акції заповідника – привернути увагу громадськості до тієї спадщини, про яку часто забувають українці, тож як відзначає директор заповідника Марина Громова: «На музейних працівників лежить обов'язок популяризувати ці скарби. Часто самі українці не цікавляться тими скарбами, які зберігаються в наших музеях. Це матеріальна культура, яка допомагає долучитися до історії краще за будь-які підручники, про це не можна забувати. У рамках нашого дійства, у всіх 11 музеях пройдуть такі дійства-презентації, де будуть представлені всі музеї, щоб всі дізналися, що можна побачити не тільки в Києві, але і по всій Україні. Також у наших планах зробити виставку тих предметів лаври, які були у сховищах і ніколи не виставлялися».

Sabodan_muzey.jpgВідкрив презентацію Митрополит Київський Володимир (УПЦ). Він сказав про важливість спільної роботи Церкви та музеїв: «Церква і музей потрібні один одному. Не завжди наші відносини були гладкими, часто складалися обставини, які не сприяють спільній роботі, відбувалося штучне відчуження один від одного, частіше за все, через ідеології. І Церкви, і музеї несуть відповідальність за виховання патріотичних почуттів. Церква вдячна музею за те, що збереглися важливі для Церкви сакральні речі. Церква також розуміє відповідальність, що лежить на ній, так як це вже стало національним надбанням. Я думаю, що прийшов час дружби між музеєм і Церквою».

muzey.jpgМихайло Кулиняк зазначив важливість спільної роботи музеїв і Церкви: «нарешті настав час спільної роботи музею і Церкви. Ми будемо цьому допомагати, тому що музей – це збереження історії, а Церква – сама історія».

У рамках музейного дійства почала свою роботу художня виставка «Київська Русь –відлуння історії» у лаврській галереї «Неф», де сучасні художники виставили свої роботи, пов'язані з історичними місцями Київській Русі.

Акція в Києво-Печерському заповіднику буде тривати до 21 травня.