• Головна
  • Новини
  • Музей «Кирилівська церква» подав до суду на однойменну громаду...

Музей «Кирилівська церква» подав до суду на однойменну громаду

27.05.2011, 11:51
Музей «Кирилівська церква» подав до суду на однойменну громаду - фото 1

Київський музей «Кирилівська церква» подав до суду на однойменну громаду Української Православної Церкви, представники якої, всупереч чинному законодавству, 4 травня поховали на території церкви колишнього настоятеля парафії святих Кирила і Афанасія протоєрея Феодора Шеремету.

Kyryl_cH.jpgКиївський музей «Кирилівська церква» подав до суду на однойменну громаду Української Православної Церкви, представники якої, всупереч чинному законодавству, 4 травня поховали на території церкви колишнього настоятеля парафії святих Кирила і Афанасія протоєрея Феодора Шеремету. Про це повідомляє «Релігія в Україні».

Спочатку поховання священнослужителя готувалося на території Лісового кладовища, де й була викопана могила, проте в останню хвилину представники Союзу православних братств під керівництвом Валентина Лукіяника, редактора парафіяльної газети «Кирилиця» Сергія Герука і журналіста-історика Олександра Анісімова викопали могилу біля стін Кирилівського храму-музею , де «оперативно» поховали свого духовного отця.

У процесі поховання виник інцидент зі співробітниками музею, які намагалися перешкодити похованню, вказуючи на неприпустимість будь-яких нових поховань на території філії Національного заповідника «Софія Київська». У конфлікт втрутилася міліція, СБУ, однак священнослужителя вже встигли поховати.

В даний час розглядається питання про перепоховання тіла.

Як сказано у повідмоленні, офіційні церковні структури УПЦ, керівництво Кирилівського приходу не давало благословення на поховання священнослужителя на території церкви-музею і так само, як і музейні працівники, були поставлені перед фактом того, що сталося.

Втім, ентузіасти від згаданої православної громадськості вже підготували відкритий лист до влади з вимогою стати на бік тих, хто вважав за потрібне поховати о.Федора на території заповідника. За словами одного з учасників конфліктного поховання Олександра Анісімова, православні активісти «будуть боротися, скільки вистачить сил».