• Головна
  • Новини
  • Музиканти збиратимуть кошти на реставрацію костелу в Чернівцях...

Музиканти збиратимуть кошти на реставрацію костелу в Чернівцях

02.06.2015, 10:37
Музиканти збиратимуть кошти на реставрацію костелу в Чернівцях - фото 1
Цього року єзуїтському костелу Найсвятішого Серця Ісуса в Чернівцях виповнилося 120 років. На його відновлення потрібно понад чотири мільйони доларів. До збирання коштів вирішили долучитися музиканти обласної філармонії.

_kostiol.gif-9.gifЦього року єзуїтському костелу Найсвятішого Серця Ісуса в Чернівцях виповнилося 120 років. На його відновлення потрібно понад чотири мільйони доларів. До збирання коштів вирішили долучитися музиканти обласної філармонії. Таким чином вони хочуть привернути увагу чернівчан до костелу, бо багато хто думає, що в цьому приміщенні досі знаходиться державний архів, повідомляє Молодий Буковинець.

7 червня гітарист Ярослав Гамаль і скрипачка Юлія Чампелла проведуть у костелі благодійний концерт. У старовинних стінах звучатиме класична музика, зокрема Шуберт та Вівальді, твори сучасних композиторів.

«Мені дуже подобається цей храм. Він, як живий, – висловилася пані Юлія. – Ми з Ярославом приходили допомагати виконувати різні ремонтні роботи. Поспілкувалися з священиком, запропонували влаштувати концерт і зібрати кошти на ремонт костелу. Він підтримав нашу ідею. Хотілось би, щоб до нашого благодійного концерту долучилися інші музиканти».

Концерт у костелі буде безкоштовний. Але біля входу встановлять благодійні скриньки. Усі зібрані кошти музиканти передадуть на реставрацію храму. Чернівчани можуть долучитися до цієї благодійної акції й допомогти відновити один із найгарніших міських храмів, на будівництво якого збирали кошти з усього світу.

З історії костелу

У червні 1891 року було закладено наріжний камінь під майбутній храм. А вже через три роки, восени 1894-го, його освятили. Богослужіння тут правили трьома мовами: польською, українською та німецькою.

Наприкінці 1950-х років храм та монастир закрили. Тривалий час їх не використовували та не охороняли.

1960 року, згідно з рішенням облвиконкому, приміщення костелу почали перебудовувати під обласний державний архів. Всередині будівлю роз¬ділили на три поверхи залізобетонними перекриттями. Між колонами зі скульптурними прикрасами спорудили цегляні стіни. Директорський кабінет обладнали у колишньому головному вівтарі. Знищили красиві нижні вітражі на вікнах. Розікрали церковне начиння. Зникли дзвони та унікальний годинник із вежі, який сповіщав час на всі чотири сторони світу. Орган, який вважали одним із найкращих у Східній Європі, викинули на подвір’я.

Зараз одна з найвизначніших архітектурних пам’яток Чернівців руйнується. Голова парафіяльної ради Інна Келлер разом із настоятелем костелу отцем-єзуїтом Станіславом Смольчевскі роблять усе, що в їхніх силах. Уже вирівняли похилений хрест на 60-метровій висоті, пофарбували дах готичної вежі, почали розбирати перекриття. Однак, за словами отця Станіслава, на відновлення костелу потрібно щонайменше чотири мільйони доларів. Таких коштів у церковної громади немає.

Читайте також: Краса і трагедія чернівецького костелу Найсвятішого Серця