На Черкащині чиновник РВА забороняє журналістам писати статті з критикою УПЦ МП

13.04.2023, 17:41
Культура
На Черкащині чиновник РВА забороняє журналістам писати статті з критикою УПЦ МП - фото 1
Заступник голови Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області Олександр Дубовий забороняє місцевим газетам будь-які критичні статті про Українську Православну Церкву Московського Патріархату.

Про це Укрінформу розповіла редактор тальнівської газети “Колос” Ірина Рогова.

“Під час дії воєнного стану макет газети відправляємо на вичитку в Звенигородську військову адміністрацію. Однак заступник начальника Звенигородської РВА Олександр Дубовий регулярно знімає матеріали з критикою Московської Церкви. Так було минулого року, коли ми передали на вичитку замітку про перехід Веселокутської церковної громади з підпорядкування УПЦ МП до лав ПЦУ. Так було і вчора, коли наш читач, колишній голова районної ради Анатолій Кравчук, прислав нам листа з критикою дій керівників УПЦ МП митрополитів Онуфрія та Павла. Обидва рази пан Дубовий сказав, що статті розпалюють релігійну ворожнечу в країні”, – сказала Рогова.

У розмові з кореспондентом Укрінформу керівник церковної громади ПЦУ в селі Бужанка Звенигородського району Олексій Багателя розповів, що заступник голови Звенигородської РВА Олександр Дубовий – запеклий прихильник Московської Церкви. Зі слів Багателі, Дубовий є старостою церкви УПЦ МП в селищі Лисянка.

“Коли громада нашого села вирішила перейти із підпорядкування УПЦ МП до ПЦУ, Олександр Дубовий особисто привозив сюди тітушок і погрожував селянам карою в разі зміни церковного підпорядкування”, – розповів Багателя.

Сам Олександр Дубовий вважає, що діє в рамках чинного законодавства.
“Під час ухвалення рішень я завжди керуюся законом й інтересами громади та займаю неупереджену позицію. Названі вами матеріали, на мою думку, порушували закон, тому пропозиції про їх друк були відхилені. Голова Звенигородської РВА Юрій Піковський поділяє мою думку”, – заявив кореспондентові Укрінформу Дубовий.

Голова Звенигородської РВА Юрій Піковський у коментарі запевнив, що його заступник лукавить.

“Олександр Васильович блефує. Частину рішень він узгоджував зі мною, а іншу частину ухвалював самостійно. Мені відома його позиція щодо церкви УПЦ МП. Так само мені відомо і про радикальні настрої щодо Московської Церкви у Тальному. Очевидно, після Великодня будемо змушені вжити певних заходів, щоби ця ситуація не повторилася”, – прокоментував ситуацію для Піковський.

В Черкаській ОВА стверджують, що вичитка макетів газет передбачена законом "Про правовий режим воєнного стану".

"Редакції надсилають нам макети газет, а ми їх погоджуємо в контексті дотримання безпекових обмежень. Це передбачено Законом України "Про правовий режим воєнного стану". п.11 ч.1 ст.8, щоби не було витоку інформації, що може завдати шкоди безпеці області та держави в цілому. Обласні газети шлють макети у Черкаську ОВА, районні – до РВА", – розповіла начальник прес-служби Черкаської ОВА Вікторія Курченко.

Звенигородський район – один із чотирьох районів Черкаської області. Сюди увійшли колишні Звенигородський, Лисянський, Шполянський, Тальнівський, Катеринопільський, та частина Корсунь-Шевченківського району.