На Черкащині МП хоче замінити священників-"заколотників"

о. Петро Дмитрук - фото 1
о. Петро Дмитрук
У понеділок, 28 березня, до настоятеля Покровського храму Сміли отця Петра Дмитрука приїхали представники вищестоящої церковної влади з Черкаської єпархії УПЦ МП та вручили йому офіційний указ про те, що його виведено за штат, тобто фактично усунено від керування не лише Покровською парафією, а всіма приходами Сміли й Смілянського району.

Як повідомляє сайт Прочерк, у такий спосіб єпархія «віддячила» найстарішому та одному з найповажніших священників Черкащини за його сумлінне багаторічне пастирське служіння, за його мужню позицію щодо неможливості подальшого перебування у складі московського патріархату. Ця позиція нещодавно була оприлюднена у відкритому зверненні групи смілянських священиків до свого керівництва та відповідає настроям абсолютної більшості парафіян, які висловились за перехід до незалежної від кремля Православної Церкви України.

Отець Петро прийняв нежданих гостей у себе вдома у ліжку, де він знаходиться під постійним наглядом лікарів, приймаючи крапельниці: літній людині даються взнаки шантажування бути покараним, позбавленим священицького сану — до всього, що зазнають на собі інші священики, котрі "посміли" вийти з-під влади МП.

Минулої неділі парафіяни рішуче відмовили священику МП Василію Мірошніченку, який прибув з указом черкаського митрополита служити у Покровському храмі.

У Черкаській єпархії стверджують, що «на недільну Літургію в храм були притягнуті сторонні озброєні люди, які за вказівкою одного з священників-заколотників, не дивлячись на спротив і сльози парафіян, викинули з храму батюшку Василія».

Натомість у Смілі пояснюють, що священника виштовхали, реагуючи на його зухвалу поведінку й закиди на адресу багаторічного настоятеля собору отця Петра Дмитрука.

Конфлікт у Смілі триває. Смілянського священника-"заколотника" Миколая Середича рішенням митрополита Черкаського і Канівського Феодосія заборонено в служінні – його справу розглядатиме єпархіальний суд.

Тим часом, отця Петра Дмитрука звільнено від обов’язків настоятеля Покровського собору. У єпархії стверджують, що це зроблено на його прохання, у зв’язку з фізичною неміччю. Натомість, сміляни наполягають, що отець Петро про звільнення не просив. Протоєрей Петро Дмитрук – літня людина, старший брат спочилого митрополита Софронія, авторитетний священик, серед своїх парафіян відомий патріотичною проукраїнською позицією.

Покровський храм перебуває під охороною територіальної оборони. Тамтешні священники підтверджують свій намір перейти в ПЦУ.