На Черкащині очікують понад 20 тисяч паломників-хасидів

23.08.2010, 13:56
На Черкащині очікують понад 20 тисяч паломників-хасидів - фото 1
Уже розпочалась підготовка до традиційного щорічного паломництва хасидів в Умань. Цього року Рош-га-Шана, Новий рік за юдейським календарем, відзначатиметься 5-9 вересня.

Могила_рабина_1.jpgУже розпочалась підготовка до традиційного щорічного паломництва хасидів в Умань. Цього року Рош-га-Шана, Новий рік за юдейським календарем, відзначатиметься 5-9 вересня. Саме в цей час хасиди здійснюють масове паломництво до могили рабина Нахмана, 200 років з дня смерті якого відзначатимуть саме 2010 року.

У зв’язку з підготовкою до паломництва заступник голови Черкаської ОДА Анатолій Чабан 18 серпня взяв участь у засіданні робочої групи з питань забезпечення паломництва хасидів до могили рабина Нахмана з нагоди 200-річчя з дня його смерті.

У засіданні, як інформує прес-служба Черкаської ОДА, взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, міський голова Умані, керівники комунальних служб міста, представники громадськості та брацлавських хасидів.

Анатолій Чабан проінформував присутніх, що очікується прибуття понад 20 тисяч паломників-хасидів. Найбільше прочан має прибути з Ізраїлю.

Довідка:

Історія Умані пов'язана з брацлавським хасидизмом – однією з течій в юдаїзмі. 1810 року в Умані помер цадик Нахман – преподобний святий, якому поклоняються хасиди. Його могила є місцем поклоніння хасидів, що приїздять сюди більш ніж з 20 країн світу. Особливо масовим це паломництво є під час святкування юдейського Нового року — Рош-га-Шана.

Указом Президента України № 283/94 від 07.06.1994 р. в Умані створений історико-культурний центр на місці поховання духовного лідера брацлавських хасидів цадика Нахмана.

Рішенням облвиконкому № 2 від 07.02.95 р. могила цадика Нахмана в Умані включена до переліку пам'яток Історії і культури, які знаходяться під охороною держави (реєстраційний номер 3940).

1996 року в Умані створений і зареєстрований благодійний Фонд ім. рабина Нахмана. У 1997 році розроблений генплан історик о-культурного центру брацлавських хасидів, який затверджено рішенням міськвиконкому від 22.05.1997 р. № 180. Щорічний приїзд тисяч хасидів на могилу свого провідника має тенденцію до збільшення їх кількості і вимагає постійного розвитку міської інфраструктури.