На Хмельниччині незаконно внесли ділянку з каплицею-усипальницею до землі сільськогосподарського призначення

09 травня, 16:30
Культура
На Хмельниччині незаконно внесли ділянку з каплицею-усипальницею до землі сільськогосподарського призначення - фото 1
У Хмельницькій області 5 га землі незаконно внесли до земель сільськогосподарського призначення та передали у комунальну власність територіальної громади. Ділянка цінна тим, що на ній розташована пам’ятка археології національного значення – у ІХ-ХІІІ століттях там існувало згадане у літописах місто Тихомель. У цьому місті зростав князь Данило Романович, ним володіли Острозькі, також там збереглся унікальна соцініанська каплиця-усипальниця. Прокуратура довела в суді, що земля є власністю держави і не підлягає приватизації.

Про це пише Zaxid.net.

Як повідомив 8 травня Офіс генпрокурора, пам’ятка розташована на території Ямпільської громади, її взяли на державний облік ще в 1971 році. Площа землі, на якій розташований об’єкт культурної спадщини, – 5 га землі, а її вартість – понад 75 млн грн.

«Під час інвентаризації ділянку незаконно віднесли до земель сільськогосподарського призначення та передали у комунальну власність територіальної громади. Внаслідок таких дій порушено виключне право власності держави на особливо цінні землі, а також створено реальні ризики пошкодження частини археологічної спадщини України», – повідомили в Офісі генпрокурора.

Хмельницька обласна прокуратура подала судовий позов про зобов’язання повернути ділянку законному власнику – державі. Як зазначено у рішенні суду, Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області ще у 2019 році передало у комунальну власність Ямпільської об’єднаної територіальної громади земельну ділянку площею 6,1381 га. На ній ділянка історико-культурного призначення займає 5,2862 га.

25 квітня Господарський суд Хмельницької області задовольнив позовні вимоги і повернув у власність держави пам’ятку археології національного значення.