На Хмельниччині священик УПЦ МП ініціював збори громади про перехід до ПЦУ

На Хмельниччині священик УПЦ МП ініціював збори громади про перехід до ПЦУ - фото 1
У неділю, 23 липня, у місті Полонному відбулися збори релігійної громади Свято-Покровського храму стосовно переходу до Православної Церкви України. Ініціювали їх не віряни чи місцеві жителі, а сам настоятель храму отець Андрій Лобас.

Як повідомляє видання День за днем, у своєму звернені до учасників зборів він зазначив, що Українська Православна Церква є автономією РПЦ. Мовляв, про це свідчать не лише документи, а й сам Патріарх Кирил.

«Ви що, хочете зрадити свій народ? Ви хочете не любити свою державу? Ви хочете молитися за тих, хто благословляє вбивати дітей наших? Так, ми молимося за нашу державу, але завдяки кому вона є? Завдяки патріотам, які воювали за Незалежність України, віддавали свої життя», — наголосив отець Андрій Лобас.

Парафіяни ж називають рішення про перехід великою подією. Вони проголосували за те, щоби «позбулися російського клейма» та перейти до ПЦУ.

На Хмельниччині священик УПЦ МП ініціював збори громади про перехід до ПЦУ - фото 118357

За інформацією з Вікіпедії, у 1720 році збудували «стару» Покровську церкву. На кошти синоду в 1904 році були побудовані службові приміщення. Парафія володіла своїм садом та городом. Храм був острівцем спасіння, духовно-культурним центром міста. При церкві діяла церковно-парафіяльна школа, яка розміщувалась у нинішньому приміщенні будинку пристарілих, торговий і медичний пункти.

Теперішній храм було збудовано у 1910 році поряд зі старою церквою — також дерев’яною і на кам’яному фундаменті.

За даними спеціальної сторінки на Вікіпедії про переходи громад, у другій декаді липня їх стало суттєво менше.

На Хмельниччині священик УПЦ МП ініціював збори громади про перехід до ПЦУ - фото 118361

Парафіяльна громада храму Святого Димитрія Солунського, який знаходиться в селі Кузьминці на Хмельниччині, провела 15 липня збори.

Як повідомляє видання Є з посиланням на інформацію Теофіпольської селищної ради, таким чином віряни вирішили реалізувати своє право та приєднатися до Православної церкви України.

Присутні на зборах одноголосно прийняли рішення про перехід до ПЦУ. Діючий настоятель храму – отець Сергій Філик – на збори не прийшов. Вчинок духовника прихожан розчарував, проте громада на зборах обговорила питання внесення змін до діючого Статуту. А також вибрала представників парафіяльної ради церкви та перелік необхідних документів для перереєстрації.

На Хмельниччині священик УПЦ МП ініціював збори громади про перехід до ПЦУ - фото 118636

16 липня відбулися загальні збори жителів найбільшого села на Теофіпольщині - Святця щодо зміни конфесійного підпорядкування храму Різдва Богородиці — його входу до складу ПЦУ.

«Більшість учасників зборів підтримали рішення, щоб церква відтепер підпорядковувалася ПЦУ, адже релігійна громада села більше не хоче мати хоч якісь зв'язки з церквою, яка є структурним підрозділом російської православної церкви», - зазначили у громаді.

Додають, що священних храму не підтримав рішення більшості парафіян, проігнорувавши запрошення приєднатися до ПЦУ.

На Хмельниччині священик УПЦ МП ініціював збори громади про перехід до ПЦУ - фото 118356

20 липня 2023 року єпископ Житомирсько-Овруцький ПЦУ Паїсій прийняв уповноважених Свято-Михайлівської громадами парафіян с. Василівка Попільнянського району.

Після загальних зборів, які відбулися 15 липня поточного року, релігійна громада ухвалила рішення про вихід з підпорядкування Московського патріархату та приєднання до Православної Церкви України. Настоятель рішення громади не підтримав.

23 липня було звершено перше богослужіння українською мовою у храмі Святого Апостола Іоана Богослова с. Немирче Вендичанської громади Могилів-Подільського р-ну на Вінничині. Богослужіння провів протоєрей Іван Минів. Інформація, коли відбувся перехід громади до ПЦУ, не зазначається.