На Хмельниччині за виправдання агресії РФ проти України судитимуть священика УПЦ МП

16 травня, 17:30
Суспільство
На Хмельниччині за виправдання агресії РФ проти України судитимуть священика УПЦ МП - фото 1
Шепетівська окружна прокуратура закінчила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт щодо священнослужителя УПЦ МП настоятелем однієї із церков Шепетівського району.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Так, сорокарічний священик, починаючи з грудня 2021 року, використовуючи заборонену в Україні російську соцмережу «вконтакте», умисно поширював на особистій сторінці матеріали, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і образи почуттів громадян, у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

Окрім цього, з лютого 2022 року, достовірно знаючи про те, що з 20 лютого 2014 року Російська Федерація розпочала окупацію частини території України, а 24 лютого 2022 року розв`язала і веде повномасштабну агресивну війну проти України та Українського народу, вчиняючи злочини проти людства, а також те, що на всій території України введено воєнний стан, умисно поширював матеріали, спрямовані на виправдування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України.

За скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 161, ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України, обвинуваченому загрожує покарання у виді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а також з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.