На храмі Пресвятої Євхаристії Львова відреставрують дві скульптури та амфори

27 вересня, 11:42
Культура
На храмі Пресвятої Євхаристії Львова відреставрують дві скульптури та амфори - фото 1
Як розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, на головному фасаді храму колишнього Домініканського монастиря розпочали роботи з реставрації двох скульптур. Також відреставрують і дві амфори, які були пошкоджені під час буревію.

Про це повідомляє офіційний сайт ЛМР.

«На фасаді Домініканського собору торік відреставрували чотири фігури, а дві ще залишилися. Цього року ми мали в плані ці фігури відреставрувати, вже встановлено риштування, і ще нам додалися амфори. Одна впала і розбилася, а дві у дуже поганому стані, небезпечно нависали над дахом, дістатися до них було неможливо. Ми залучили альпініста і він згори, з сигнатурки, прив’язавшись до металевої балки, спустився до амфор, але нічого з ними не міг зробити, бо вони надто важкі: вага однієї – близько 400 кг. Важко уявити, як їх колись підняли, коли не було сучасної будівельної техніки. Територія від буревію і дотепер є огороджена. Поставили риштування ще вище, бо фігури розміщені значно нижче. Спільно з альпіністом, котрий буде допомагати згори, реставратори вирішуватимуть чи демонтовувати їх для реставрації, чи все ж таки реставрувати на місці. Більш ймовірним є другий варіант. Також їх треба закріпити, щоб в майбутньому буревій їх не пошкодив», - розповіла начальниця управління охорони історичної спадщини ЛМР Лілія Онищенко.

Реставраційні роботи планують завершити до кінця року. Виконують їх в межах програми «Спільна спадщина», яку фінансує фундація «Полоніка».

Домініканський собор збудували у ХVIII столітті. Його спроектував голландський архітектор Ян Де Вітте. Храм звели у стилі бароко. Реставрацію Домініканського собору розпочали у 2018 році. У лютому 2020 року в Соборі завершили реставрацію даху. А влітку розпочали відновлювати скульптури. У січні 2021 року закінчили реставрацію Домініканського собору. Однак внаслідок буревію в червні 2021 року із Домініканського собору впала амфора, друга — отримала пошкодження.