На Івано-Франківщині «Карітас» відкрив прихисток для потребуючих переселенців

20 січня, 11:30
Суспільство
На Івано-Франківщині «Карітас» відкрив прихисток для потребуючих переселенців - фото 1
В селищі Войнилів, біля Калуша, 19 січня відбулося офіційне відкриття і освячення прихистку для внутрішньо переміщених осіб похилого віку. Благословив і освятив його митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин.

«Маємо розуміти, що саме дієва любов і допомога необхідна тим, хто цього особливо зараз потребує. Працюючи в таких благодійних проектах, ми об’єднуємо схід і захід нашої країни», — наголосив митрополит.

На Івано-Франківщині «Карітас» відкрив прихисток для потребуючих переселенців - фото 128461

Розташований благодійний заклад у приміщенні головного корпусу центру первинної медико-санітарної допомоги селища Войнилів.

«А розпочав функціонувати наш прихисток ще в листопаді минулого року. До того ми мали чимало нелегкої роботи з ремонтом приміщення, — розповідає Іванна Дмитрук з БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», керівник проекту з прихистку найбільш уразливих людей. – Отже, приготували 18 кімнат і 36 ліжко-місць».

З листопада у закладі від «Карітасу» мешкає 31 особа віком від 60 років. Всі є переселенцями з півдня та сходу України. Дехто сам віднайшов нове житло, звернувшись до Карітасу, декого направили волонтери.

«Нас евакуювали, бо буквально поряд Херсон, — ділиться Людмила Панська з Очакова що на Миколаївщині. – Наше місто дуже зруйноване, увесь час під вогнем. Це, безперечно, стало причиною того, щоб шукати спокійнішого, тихішого місця. Дуже випадково віднайшла запрошення до Карітасу і мені надали можливість приїхати сюди».

Просто зі сльозами на очах жінка ділиться, що вперше за довгий час почула тишу і відчула те, що не потрібно нікуди втікати, ховатися. Каже — не віриться, що так може бути. Також тут пані Людмила відчуває справді щиру допомогу у всьому. Це особливо важливо і цінно, бо має постійне хвилювання, адже усі її сини і племінники захищають Україну на передовій. Ще й будинок в Очакові де мешкала жінка частково зруйнований, зокрема, балкон у її квартирі.

Загалом прихистком від «Карітасу» його мешканці дуже задоволені. Тут є все необхідне для повноцінного проживання – кімнати з усіма зручностями, пральня, кухня, їдальня, відпочинкові кімнати. Самі їжу, на разі не готують, хоча для цього мають все необхідне, а отримують чотириразове харчування від одного з приватних підприємств.

Також до послуг жителів закладу і увесь необхідний медичний догляд, консультації фахівців лікарів і психологів.

Також для своїх підопічних волонтери «Карітасу» організовують цікаве дозвілля.

В планах БФ «Карітас Івано-Франківськ» подальше облаштування прихистку для потребуючих переселенців із зони бойових дій, з метою можливості прийняти ще більшу кількість таких людей.