На Івано-Франківщині відбувся літній християнський табір «Добрий пастир»
29 червня в Карпатах завершився літній християнський табір для молоді, дітей та їхніх батьків, який організувала катехитична школа «Воскресіння», що вже четвертий рік діє при архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у м. Івано-Франківську.
«Цього року «відпочинок із Богом» відбувався в с. Яблуниця. У першому заїзді з 19 по 24 червня по-християнськи відпочивали більше 40 дітей старших класів, у другому заїзді з 25 по 29 червня –понад 60 дітей молодших класів та їхніх батьків, – розповідає директор катехитичної школи і організатор табору о. Роман Влашин. – Комфортабельні умови проживання та служіння аніматорів, дозволили досконало зреалізувати досить насичену та цікаву програму літнього табору. Щоденно учасники християнського відпочинку прокидалися о сьомій годині ранку, щоб виконати фізичні вправи та належним чином приготуватися до Божественної Літургії. Під час Служби Божої лунали науки про Христа».
Після сніданку діти та дорослі активно бралися до праці у групах, розважаючи над чеснотами: добротою, вірністю, терпеливістю, стриманістю, лагідністю тощо, вдивляючись в особистості Митрополита Андрея Шептицького, Володимира Великого та страстотерпців Бориса і Гліба, яким присвячений цей рік в УГКЦ.
Щоденно учасники табору мали дві катехитичні науки, школу співу, ігри, естафети, тематичні вечори. Кожна із команд мала за завдання придумати не тільки свою назву та гасло, але також скласти гімн і правила українського християнина. «Особливо цікаво було спостерігати сценки про життя вище згаданих духовних осіб та їх вклад у розвиток християнства на українських землях, – каже о. Роман Влашин. - Діти підійшли дуже творчо до цього завдання, а батьки перевершили всі сподівання і майстерною акторською грою познайомили наймолодших учасників табору з життям великих українців, чим зібрали шквал оплесків та овацій».
Також учасники табору здійснили цікавий похід на полонину «Буковина».
«Усі, починаючи із 5-ти річних і закінчуючи сивочолими бабусями протягом одного дня подолали близько 30 кілометрів пішки по горах, щоб вдосталь насолодитися красою українських Карпат, - ділиться організатор табору. - Маршрут походу пролягав по кордону між Івано-Франківською та Закарпатською областями. За часів Австро-Угорської імперії це були території двох різних держав Австро-Угорщини та Речі Посполитої, тому усі від малого до великого мали нагоду спостерігати окопи, які залишились з часів Першої Світової Війни, спускалися до бункеру, знаходили фрагменти набоїв та колючого дроту, що розмежовував свого часу дві держави і це ще не все. Справжньою цікавинкою була можливість спостерігати як випасають та доять овець, як виготовляють гуцульський сир – буц і навіть скоштувати цей справжній делікатес. Літній табір завершився. Виснажені, але щасливі усі, повні вражень, повернулися додому. Дякуємо насамперед Богові, усім учасникам табору, організаторам, аніматорам, жертводавцям та добродіям за можливість християнського відпочинку». Про це повідомила кореспондент РІСУ Наталія Палій.
Світлина зі сайту http://www.katedra-ugcc.if.ua