Created with Sketch.

На Івано-Франківщині впорядковують старовинний єврейський цвинтар

19.03.2015, 14:11

В місті Калуші, що на Івано – Франківщині, взялися за прибирання старовинного єврейського цвинтаря. Некрополь неодноразово страждав від пожеж та сміття. Попри те, що сміттєві баки стоять поруч, невідомі розкидають всілякий хлам по всьому кладовищі.

В місті Калуші, що на Івано – Франківщині, взялися за прибирання старовинного єврейського цвинтаря. Некрополь неодноразово страждав від пожеж та сміття. Попри те, що сміттєві баки стоять поруч, невідомі розкидають всілякий хлам по всьому кладовищі.

Калуське єврейське кладовище – остання історична пам’ятка міста, але на це ніхто не зважає. По цілому цвинтарі розкидано побиті пляшки, папір, старі речі та різний хлам. Рабин Івано-Франківського регіону Мойше Лейб Колесник зазначає, місцевій єврейській громаді підтримувати порядок складно, оскільки їх залишилось дуже мало.

«Сам цвинтар є старовинний та історично важливий. Тут знайшов вічний спочинок праведник Іцхок Лайфер, батько засновника хасидської династії у Надвірнянському районі Івано-Франківщини. Зараз доглядає цвинтар єврейська громада, якої залишилось всього кілька чоловік та й то старі люди. Вони прибирають, а через місяць-півтора ситуація повторюється», – каже Мойше Лейб.

Організатором прибирання став Ігор Кернер, голова єврейської громади Калуша. Каже, що соромно перед людьми, які приїжджають із-за кордону, щоб відвідати цвинтар.

«Ми стараємося робити це перед єврейськими святами і тоді коли вже стає просто непристойний вигляд кладовища. Колись довкола був акуратний парканчик, а тепер несуть сміття чомусь попри смітник, який там стоїть і заносять на територію цвинтаря. Люди зібралися і все повикидали, зробили порядок», – розповідає Ігор Кернер. Прибирання проводиться кілька раз на рік. Проблема в тому, що чисельність єврейської громади низька, а цвинтар дуже великий і не вистачає людей.

«Іноді допомагають з гімназії, ми прибираємо деяку частину, бо цілий цвинтар не в змозі прибрати. Він закиданий сміттям, для цього потрібно сто чоловік, щоб прийшли і те все позбирали», – розказує п. Михайло, учасник прибирання.

Цвинтар горів у ніч з 12 на 13 січня, та пожежники вчасно загасили полум’я, інформує Юлія Головчин.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37