На Луганщині освятили Бурштиновий храм

09.08.2013, 15:43
На Луганщині освятили Бурштиновий храм - фото 1
Будівництво бурштинової церкви розпочалося у 2002 році. Воно стало можливим завдяки настоятелю храму, протоєрею Миколі Іщенку.

Бурштинова церкваexklusiv.gifСьогодні, 9 серпня, на Луганщині в селі Дмитрівка відбулося урочисте освячення унікального Бурштинового храму на честь великомученика Пантелеймона Цілителя (Руська Істинно-Православна Церква). У храмі відбулося святкове Богослужіння, після якого провели хресну ходу. Кореспондентка РІСУ Діана Стешенко відвідала Дмитрівку.

Будівництво церкви розпочалося у 2002 році. Воно стало можливим завдяки настоятелю храму, протоєрею Миколі Іщенку.

«Я познайомився з отцем Миколою у 2002 році. Він мені розповів, що хоче збудувати храм, і в одну ніч я зробив кілька ескізів. Показав йому, один вибрали, замовили проект в інституті й почали будувати», – пригадує архітектор Заур Папіашвілі. 

За його словами, бурштин в оздобленні храму вибрали невипадково.

“З давніх часів відомо, що бурштин має цілющі властивості. Він лікує від багатьох хвороб. А церква лікує хвороби душевні”, – розповідає Заур Папіашвілі.

Бурштиновий храм зі середини

За словами архітектора, у будівлі храму поєдналися російські та українські традиції сакральної архітектури, що прийняли більш сучасні форми.

Оздоблення храму

Храмовий економ Андрій Іщенко додав, що сама технологія розпису бурштином доволі трудомістка та потребує багато часу: спочатку поверхню покривають спеціальним лаком, потім посипають шаром здрібленого бурштину і зверху накладають ще один шар лаку.

Розписи Бурштинового храму

“Розписом займалися художники із Тернопільської області на чолі з Андрїєм Охотським, а сам бурштин закупили у Рівному”, – додає він.

Бурштиновий храм зі середини

Таким чином, на створення однієї ікони йде кілька місяців, а їх у храмі близько п'ятдесяти. Вручну розписані і стіни храму.

Розписи Бурштинового храму

Поряд із будівлею храму розташована хрестильня, будується каплиця, у планах — створення фруктового саду і виноградника.

Храмову територію прикрашають скульптури на біблійні мотиви: Свята Родина, Ісус Христос...

«Ця церква від Бога. Тут усе росте, процвітає, щоразу приходиш – щось нове на території з'являється – трояндочки посаджені, ікони нові, скульптури. І сам наш храм золотий», – говорить мешканка села Валентина Іванівна.

Усього в Дмитрівці близько 850 мешканців. На думку сільського голови Людмили Дзяби, унікальний Бурштиновий храм сприятиме розвитку їх населеного пункту.

Щодня до храму приїздять до 100 чоловік — не тільки із різних областей України, але й із Росії та зарубіжжя.

Освячення Бурштинового храму

«Громада дуже вдячна отцю Миколаю за церкву, яку він збудував. Він якось розповідав, що завжди мріяв побудувати церкву в нашому селі, зробити з нього райський куточок. Спочатку скептики не вірили в те, що на території села можна закласти таку церкву, однак йому це вдалося», – підсумувала вона. 

Освячення Бурштинового храму