На Львівщині реставрують арку костелу Святого Варфоломія - пам'ятки архітектури національного значення

12.04.2021, 10:42
Культура
На Львівщині реставрують арку костелу Святого Варфоломія - пам'ятки архітектури національного значення - фото 1
У Дрогобичі на Львівщині біля костелу Святого Варфоломія розпочали реставрувати арку. З неї відчистять залишки вапняного покриття, зароблять тріщини, нанесуть новий шар фарби та нададуть їй естетичного вигляду.

Про це повідомляє "Твоє місто" з посиланням на сайт Дрогобицької міської ради.

«Наше завдання – забезпечити належний благоустрій біля культових споруд міста, у першу чергу тих, які мають історичне значення та входять до переліку туристичних об’єктів Дрогобицької громади», – зазначив секретар Дрогобицької міської ради Орест Каракевич.

Ще раніше у сквері навколо костелу також виконати чимало робіт: пішохідні доріжки замостили бруківкою, встановили вуличне освітлення та підсвітку будівель костелу і вежі, відновили лавки. Недавно комунальники взялися за ландшафт та озеленення території.

Нагадаємо, Львівщина для програми «Велике будівництво» у напрямі «Велика реставрація» підготувала та надіслала 31 пакет документів, які передбачають відновлення 39-ти об’єктів історико-культурної спадщини.

Довідка:

Костел святого Варфоломія, який ще називають Варфоломіївським або Вознесенським, є однією з найстаріших архітектурних перлин Дрогобича, пам’яткою архітектури національного значення. Розташований в самому серці міста – біля Ринкової площі на вулиці Галицькій.

Костел св. Варфоломія

На його місці раніше був князівський замок, а у 1392 році за наказом короля Владислава ІІ Ягайла розпочалося будівництво костелу. Храм суттєво постраждав під час татарських набігів. Пізніше, у 1511 році його відбудували і освятили. У 1548 році костел оточили ровом з водою, побудували декілька оборонних дерев’яних башт і одну муровану. Наприкінці ХVIII століття укріплення розібрали, а муровану оборонну вежу перебудували у дзвіницю, яка і збереглася до наших днів, і є пам’яткою архітектури національного значення.

Дзвінниця костелу

Після Другої світової костел закрили і влаштували там склад. Тому багато елементів інтер’єру було знищено, кілька цікавих елементів збереглося, зокрема фрагменти розписів художника Андрія Соліцького, фреска із зображенням святого Христофора, фрески на історичну тематику, ренесансний скульптурний надгробок Катерини Рамультової авторства Себастяна Чешека.

Пам'ятник св. Івана Павлу ІІ

У 1989 році храм повернули римо-католицькій громаді міста. У 2007 році біля храму встановили монумент Папі Римському Івану Павлу ІІ.