На Львівщині вшанували пам’ять прадіда Степана Бандери — багаторічного пароха Лисович

08.11.2023, 11:53
Культура
На Львівщині вшанували пам’ять прадіда Степана Бандери — багаторічного пароха Лисович - фото 1
У селі Лисовичі (Моршинська міська громада) 5 листопада молитовно вшанували пам’ять отця Антіна Глодзінського (1802-1873) – прадіда Степана Бандери по лінії матері.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив о. Іван Пецюх – парох храму Святої Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Моршин, передає Духовна велич Львова.

«У святий недільний день, 5.11.2023р. мали гарну нагоду спільно вшанувати пам’ять багаторічного пароха с.Лисовичі — прадіда Степана Бандери (по материній лінії) — отця Антіна Глодзінського», — написав священик. «З великою вдячністю схилили голови і вознесли свої молитви за давній священичий рід, з якого вийшов провідник нації Степан Бандера».

У селі зберігся храм Богоявлення Господнього, де служив о. Антін Глодзінський — згідно з інформацією Туристичного інформаційного центру Стрийщини, це найдавніша діюча дерев’яна церква на Стрийщині.
«Під час ремонтних робіт в середині 70-их років минулого століття пощастило знайти кілька антимінсів. Найстаріший з них датований 1710 роком і посвячений тогочасним львівським єпископом Варламом Шептицьким. Наступні давні антимінси – чотирибічні хустини із зображенням покладення тіла Спасителя у гріб відповідно 1723 і 1750 років».

На Львівщині вшанували пам’ять прадіда Степана Бандери — багаторічного пароха Лисович - фото 124558

Фото: stryi-tur.info

За деякими свідченнями, Степан Бандера влітку 1933 року був затриманий польською поліцією разом з братом Богданом на два дні за розповсюдження листівок в селі Лисовичах.

На Львівщині вшанували пам’ять прадіда Степана Бандери — багаторічного пароха Лисович - фото 124559

На фото: Стоять. 1. Марта Бандера. 2. о. Федір Давидюк парох с. Голинь (Калущина). 3. Володимира Бандера – Давидюк. 4. Богдан Бандера. 5. Степан Бандера. 6. Оксана Бандера. Сидять. 1. о. Андрій Бандера. 2. Розалія Бандера – Білецька (мати А. Бандери). В центрі стоїть дівчинка: Ліщинська Дарія (донька Климентини – сестри Андрія Бандери).

Слід зазначити, що священиком був і батько Степана Бандери — отець Андрій Бандера. Він був рукоположений у священство митрополитом Андреєм (Шептицьким) у 1908 році. Душпастирював в Угринові та інших селах Івано-Франківщини та Львівщини. У 1919 році його призначили послом ЗУНРу від Калущини. Був капеланом УГА. Після смерті дружини в 1922 році самотужки виховував сімох дітей. Священика двічі заарештовувала польська поліція: у 1928 і 1930 роках. Третій раз це зробила радянська влада в травні 1941 року — 10 липня отця розстріляли, йому тоді було 58 років. Разом з о. Андрієм Бандерою арештували двох його доньок. Останній притулок священик знайшов ймовірно у Биківні, де ховали розстріляних НКВД у Києві. Згідно з картою місії «Постуляційний центр беатифікацій і канонізацій святих УГКЦ», о. Андрій Бандера належить до Слуг Божих, тож за його заступництвом можна молитися, а свідчення про отримання ласк скеровувати на адресу місії.