На Одещині почали відновлювати старовинну кірху
У селі Долинівка (Білгород-Дністровський район) почалися роботи з відновлення старовинної кірхи. Як повідомили ИзбирКому, за рахунок місцевого бюджету тут наразі встановлюють паркан, який дозволить захистити будівлю від руйнування і потрапляння туди зловмисників.
Керівництво громади хоче, щоб в подальшому кірха стала центром німецької культури або оригінальним музеєм історії села, який би знайомив відвідувачів з місцевим культурно-історичним колоритом.
Виникнення села Долинівка (колишня назва Стара Пошталь) пов'язане з селом Демидівка, яке розташоване в одному кілометрі від нього. У XIX столітті землі цього краю придбав поміщик Демидов і запросив переселенців для їх обробки. З кожним роком кількість дворів збільшувалася. Пізніше, в 1864 році, німець Готфрід Шульц купив поштальську землю у княгині Кочубей, після чого продав її 45 селянам - німцям, які і заснували селище Пошталь. З 1864 по 1940 роки це село стало зразково-показовою німецької комуною, яка побудувала цегляний завод, друкарню, клуб і красиву, величні кірху. З часу побудови вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Акерманського повіту.
Очолював кірху пастор Адольф Гертер, який обслуговував 16 релігійних громад Акерманського повіту. При духовному центрі села функціонував церковний хор, в якому перебували жінки, чоловіки і діти. Також при ній діяла церковно-приходська школа, в якій навчалися всі діти округу. Кількість парафіян збільшувалася за рахунок як місцевих, так і жителів сусідніх сіл.
Після приходу радянської влади кірху розграбували і знищили, а німецьких поселенців виселили та репресували.
Зараз в кірсі відсутній дах, зруйнована дзвіниця, вибиті вікна і двері. Однак, незважаючи на це, споруда є одним з найкрасивіших храмів, побудованих німецькими колоністами в Одеській області, і які збереглися до цих пір. Це трирівнева неоготична споруда, створена за типом тринефної базиліки. Окрасою церкви були стрілчасті вікна і масивний механічний годинник. Сходи в храм починалися від самих воріт, а двір був огороджений білим парканом з каміння.